Real Bradu-DINAMO II: Avem primul 11 trimis de Sorin Colceag

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo II continuă parcursul în play-outul ligii secunde.

Anul 2022 nu a adus nicio victorie pentru formația secundă antrenată de Sorin Colceag, care a pierdut vinerea trecută din nou în ultimele minute de joc, al treilea meci doar în acest an pe care îl pierdem în minutele de prelungiri.

Astăzi are loc o etapă intermediară în play-out, runda cu numărul 6, în care întâlnim în deplasare pe Real Bradu, echipa care ne-a învins în prima etapă din play-out cu un incredibil scor de 4-3, deși Dinamo avea 3-2 în minutul 90.

Avem primul 11 trimis de Sorin Colceag:

Stoian-Turcin, Ehmann, Cune, Stan, Marinescu, Hîldan, Penescu, Stelea, Spînu, Mitruscsak

Rezerve: Constantin, Burloi, Ghiteanu, Neagu, Munteanu, Rotaru

Înfrângere drastică în ultima etapă, dar mergem în semifinale! Cu cine vom juca

Echipa U 19 a încheiat in week-end parcursul în play-offul Ligii Elitelor, pentru categoria de vârstă U19.

Acum două săptămâni, Dinamo reușea de o manieră spectaculoasă să își asigure din nou prezența în faza semifinală a competiției, în urma unui succes incredibil în baza ”Arcom” a celor de la Fcsb. Daniel Dinu reușea atunci să marcheze 5 goluri în repriza secundă pentru o victorie, pe care tinerii noștri dinamoviști nu o vor uita prea curând.

În week-end s-a încheiat parcursul echipei noastre în play-off și din păcate pierdem noi de această dată cu 2-5, împotriva celor de la CSA Steaua. A fost un meci fără miză, dar o înfrângere dură pentru tinerii dinamoviști.

Pentru Dinamo urmează duelul din semifinalele Ligii Elitelor, cu prima clasată din seria de Vest, acolo unde Universitatea Cluj a reușit să încheie pe primul loc, deși a fost la egalitate de puncte cu Csikszereda Miercurea Ciuc.

Astfel, noi vom întâlni echipa clujeană în semifinale, cele două s-au mai întâlnit în această fază a competiției și în urmă cu câțiva ani, iar Dinamo a avut și atunci câștig de cauză, la fel cum ne dorim să avem și acum. Prima manșă se va disputa duminica viitoare, de la ora 12:00, pe stadionul ”Granitul”. Returul va fi peste o săptămână la Cluj!

CITESTE SI:

Sorescu aproape de a aduce alți bani în conturile clubului

Doi dinamoviști în echipa rundei, după victoria cu Academica

loading...

Lasă un răspuns