Dinamo se pregătește în Polonia pentru un sezon în care ștacheta a fost ridicată considerabil față de anul trecut. Avem în față un drum lung, însă dacă vom face pașii corecți, obiectivul poate deveni realitate.
Nu contează de unde pleci, important este unde vrei să ajungi!
Dinamo are în acest moment un obiectiv clar și o perioadă în care trebuie atins acest obiectiv: clasarea pe locurile 1-3 în sezonul următor și participarea în cupele europene.
Urmează pași importanți care trebuie făcuți pentru a putea atinge acest obiectiv, iar un prim pas este parcurs în aceste zile în Polonia.
1. Evaluarea mijloacelor pe care le avem la dispoziție în acest moment. Acesta este punctul de plecare. Nuno Campos și staff-ul tehnic trebuie să aibă o imagine foarte clară asupra jucătorilor pe care se bazează pentru următorul sezon.
În acest moment, Dinamo are în lot 16 jucători care au avut minute importante în sezonul recent încheiat: Epassy, Roșca, Sivis, Opruț, Duțu, Stoinov, Cîrjan, Mărginean, Mihai, Muși, Armstrong, Karamoko, Mazilu, Pușcaș, Pop și Soro.
Dintre aceștia, 15 sunt prezenți în cantonament alături de echipă (Pușcaș nu se află în lot deoarece a suferit o intervenție chirurgicală), iar trei dintre jucători se antrenează individual: Opruț, Soro și Mihai. Sperăm să îi vedem cât mai curând alături de coechipieri.
