Clinceni-Dinamo: Avem primul 11 trimis de Colceag

Stiri Dinamo

Anul 2022 nu este nemaipomenit la nivel de juniori și echipă secundă.

Dinamo II are înfrângeri pe linie în campionat, în ultima rundă am pierdut pe teren propriu partida cu Real Bradu, deși în primul 11 au fost jucători precum Deniz Giafer, Ștefan Fara, Cătălin Măgureanu sau Valentin Borcea.

Dinamo avea 3-2 în minutul 95, dar în ultimele minute de prelungiri, Dinamo a primit două goluri în urma unor mari erori în defensivă și Dinamo II merge tot mai jos în clasament.

Așa cum am discutat și în emisiune, două dintre goluri au fost marcate de Claudiu Stan, poreclit de colegi ”Nene”, acesta are 3 goluri în 2022 și este de departe cel mai în formă jucător dinamovist de la echipa secundă. Acesta avea o oportunitate să meargă sub formă de împrumut la Slobozia sub comanda lui Adrian Mihalcea, dar Flavius Stoican a vrut să îl vadă la treabă în perioada de pregătire, astfel că tânărul mijlocaș central a rămas la echipa secundă.

Astăzi avem șansa unui prime victorii în 2022, în condițiile în care întâlnim una din cele două echipe aflate sub noi în clasament, un club cu uriașe probleme financiare, Academica Clinceni II. Dinamo II are 18 puncte, în vreme ce Clinceni II are 14 ,ultima clasată este Argeș II, cu doar 7 puncte obținute.

Partida va începe de la ora 17:00, nu o putem transmite în direct, însă vom încerca să vă oferim mâine un rezumat al partidei.