,,Vreau să ajut echipa să ajungă în Liga 1”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut și al treilea meci amical din această vară.

Echipa noastră a fost învinsă de Unirea Constanța, care va deveni Fcsb Clinceni, un alt meci în care s-au văzut limitele echipei noastre, mai ales în partea a doua, când au fost folosiți mai mulți tineri.

Cătălin Țîră, marcatorul lui Dinamo în amicalul cu Unirea Constanța, a declarat la final că nu știe dacă va semna contractul, cei din staff urmând să decidă acest aspect după următoarele antrenamente. Oricum, atacantul este decis să pună umărul la promovarea lui Dinamo în Liga 1, dacă va avea această ocazie.

Deși a ajuns de numai câteva zile la Dinamo, Țîră a vorbit, în linii mari, și de problemele financiare pe care le are clubul, despre care știe că sunt destul de ample:

”Am înscris, este un meci amical, de pregătire. Ne facem antrenamentul ca să intrăm bine în Liga 2. Sper să facem o treabă bună, chiar dacă sunt probleme financiare la echipă. Asta nu e treaba noastră, noi trebuie să intrăm în teren și să ne facem treaba. Încă nu știu dacă semnez, vedem zilele viitoare.

Pentru mine e dureros (n.r. – că Dinamo e în Liga 2), eu am crescut aici, opt ani am făcut junioratul aici dar trebuie să trecem peste etapa asta. A fost și Rapidul, au fost echipe mari în situația asta. În fotbal se pot întâmpla multe, sunt perioade în viața unui club în care pur și simplu nu ai ce să faci.

La mine e o problemă mai veche, mai am și niște bani de luat dar nu mă gândesc la ei. Vreau să ajut echipa să ajungă în Liga 1. E un gol când mă uit la meciuri și nu văd Dinamo în Liga 1. Asta este, trebuie să revenim mai puternici, sper să vină și un sponsor la echipă. Cred că poate rezista în Liga 2 echipa asta”, a declarat atacantul conform Liga2.ro.

loading...

Lasă un răspuns