Se confirmă informația prezentată de RD1948: ,,Era păgubos pentru club”

Stiri Dinamo

Scris de:

Ieri au apărut informații în presă conform cărora Macron a reziliat contractul cu Dinamo.

Însă așa cum v-am prezentat în exclusivitate, lucrurile nu au stat deloc așa. Radio Dinamo1948 a obținut informații extrem de importante de la contractul de reziliere și de fapt, Dinamo a fost cea care a denunțat contractul considerat păgubos cu Macron, clubul nostru trimițând o notificare de denunțare către Macron, deoarece articolul 123 din Legea nr. 85/2014 ii permite posibilitatea administratorului judiciar să denunțe contractele încheiate anterior:

Totodată, acest lucru s-a întâmplat în urmă cu mai bine de o lună și jumătate, pe 24 septembrie, puțin curios de ce informația a apărut acum în presă.

Informatia prezentata de Radio Dinamo1948 a fost confirmata si de presedintele clubului, Iuliu Muresan: „Am reziliat noi contractul, era un contract care nu ne avantaja deloc. Nu pot să vă dau detalii, a fost reziliat de vreo două luni. Era un contract păgubos pentru club. Acum căutăm un furnizor, eventual de la vară. Până atunci mai luăm echipament, oricum se dădeau bani pe echipament, că nu era gratis”, a declarat Iuliu Mureșan pentru GSP.

Cine va arbitra meciul DINAMO-Cfr

Meciul dintre Dinamo și Cfr este considerat încă a fi unul de real interes pentru Liga I, chiar dacă cele două echipe se află în părți diferite ale clasamentului.

Dinamo este în partea inferioară a clasamentului, în vreme ce clujenii fac ceea ce știu ei mai bine de 4 ani de zile, sunt lideri în campionat. Însă CCA a decis să trimită un arbitru nu de prim rang pentru acest meci, chiar un arbitru cu experiență limitată în Liga I.

Marian Barbu va conduce la centru partida din această seară, de pe stadionul Dinamo, urmând să fie ajutat la cele două tușe de Mircea Orbulet și Bucsi Imre-Laszlo.

Marian Barbu a arbitrat pentru prima dată pe Dinamo în Liga I în 2018, într-un meci cu Sepsi din play-out, încheiat la egalitate, 0-0. A mai arbitrat echipa noastră în câteva rânduri, ultima dată în meciul cu UTA de pe stadionul Dinamo, încheiat la egalitate, 2-2, când a eliminat corect un jucător al oaspeților, a fost atunci un meci lipsit de probleme din acest punct de vedere, sperăm să fie la fel și astăzi.

loading...

Lasă un răspuns