Putem scapa de Bokila. Care ar fi destinatia jucatorului

Stiri Dinamo

Scris de:

Jeremy Bokila este o mare dezamagire in acest moment si este evident faptul ca nu mai este dorit la Dinamo in acest moment. 

Totusi, echipa noastra nu se poate desparti cu usurinta de atacantul congolez, el evoluand deja pentru doua formatii in acest sezon. O  varianta ar fi intoarcerea la CFR, care insa nu a exprimat in niciun moment interesul de a-l aduce inapoi. Dar mai exista o posibilitate, ca Bokila sa plece intr-o tara in care campionatul se desfasoara in alt sistem, cum sunt cele din China si Koreea de Sud. “Ni s-a transmis ca acolo ar putea Bokila sa se transfere cel putin pana la vara, astfel ca asteptam un raspuns exact. Sa vedem cum se va rezolva situatia in primele zile din 2018”, au spus dinamovistii pentru Gazeta Sporturilor. 

0 goluri a reusit Bokila in anul 2017, indiferent de numele echipei la care a evoluat.

Chiar daca nu l-a nominalizat, Ionut Negoita a lasat de inteles ca Bokila este unul din jucatorii care au dezamagit in prima parte a sezonului.” Este evident pentru mine, si cred ca si pentru toata lumea, ca Dinamo are jucatori extrem de valorosi. Șapte dintre ei sunt jucatori de echipa nationala, altii sunt peste media campionatului. Cand am spus ca am facut greseli m-am referit la faptul ca am avut proasta inspiratie sa fiu de acord sa aducem unii jucatori care mai traiau doar din legende. Dar voi repara acest lucru. In proportie de 90 la suta, jucatorii lui Dinamo sunt foarte valorosi si se vor lupta cu sanse reale ca sa faca performanta.”

loading...

Lasă un răspuns