AcasăEditorialOtelul-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă!

Otelul-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă!

Dinamo și Oțelul se întâlnesc în această seară pe stadionul din Galați pentru un duel în care ambele echipe caută victoria din motive diferite.

Dinamo și Oțelul se întâlnesc în această seară pe stadionul din Galați pentru un duel în care ambele echipe caută victoria din motive diferite.

Multe lucruri s-au schimbat de la victoria echipei noastre din aprilie, obținută pe teren propriu. Un 3-0 incredibil, la final Ovidiu Burca anunță că este cea mai bună prestație a echipei din acest sezon și Dinamo era la un singur punct de Oțelul. Lupta pentru promovarea directă părea că se va da în doi.

Din păcate, a urmat o serie de 4 meciuri fără victorie pentru Dinamo, 2 rezultate de egalitate și 2 înfrângeri, în vreme ce Oțelul a acumulat 7 puncte în acest timp, astfel că diferența de puncte înainte de duelul direct este de 6 puncte. Avantaj uriaș pentru Oțelul care poate sărbători promovarea în cazul unui succes în această seară. Tocmai de aceea se anunță un stadion arhiplin, toate biletele vor fi epuizate la ora de start a partidei, au fost și prețuri extrem de rezonabile.

Dinamo caută succesul din mai multe motive, în primul rând pentru a păstra acele șanse mici de a depăși Oțelul și a obține o promovare directă foarte improbabilă în momentul de față, dar și pentru a securiza locul de baraj, Buzău ne suflă în ceafă și Dej pare o echipă capabilă de surprize. Totodată, Dinamo nu poate să meargă în cădere de formă înainte de barajul de promovare, dacă se va ajunge acolo.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ANTRENORUL LUI DINAMO:

DUJMOVIC- MOURA, GIAFER, PATRICHE, AMZAR- GORKA, N.ROSU, IGLESIAS- BORDUSANU, BANI, GHEZALI

Rezerve: Oncescu, Bena, I.Rosu, Tira, D.Irimia, Borcea, Serban, Pop, Florescu

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare