OFICIAL: Mihai Popescu la Heart of Midlothian FC

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo Bucuresti anunta prin intermediul site-ului oficial, www.fcdinamo.ro, transferul definitiv al fundasului central Mihai Popescu la clubul scotian HeartofMidlothianFC.
Transferat in Stefan cel Mare de la Academia de juniori a clubului Sporting Pitesti, in 2011, Mihai Popescu (27 de ani) a debutat in tricoul alb-rosu la Dinamo 2 si a jucat in cariera pentru Dinamo Bucuresti, Dunarea Calarasi, ACS Berceni, FC Voluntari si St. Mirren (Scotia).
Clubul nostru ii transmite lui Mihai Popescu mult succes in cariera!
63 de meciuri si 5 goluri a adunat Mihai Popescu pentru Dinamo in Liga 1. A mai jucat, in tricoul alb-rosu, 5 partide in Cupa Romaniei si doua in Cupa Ligii.
2 trofee are Mihai Popescu in palmares, Cupa Ligii cu Dinamo si Supercupa Romaniei cu FC Voluntari.
19 partide in prima liga a campionatului scotian si doua in Cupa Scotiei a jucat Mihai Popescu pentru St. Mirren in 2019.

Dinamo a oficializat tot astazi  transferul portarului Rene Hinojo.

Portarul spaniol René Román Hinojo a efectuat vizita medicala efectuata la Institutul National de Medicina Sportiva (INMS) si a semnat un contract cu clubul Dinamo Bucuresti pentru urmatoarele doua sezoane competitionale, a anuntat directorul sportiv Rufo Collado.

Sub contract cu UD Almería (Segunda Division), din vara anului 2017 pana la inceputul acestei luni, René Román Hinojo a evoluat in cariera pentru 12 echipe din campionatul spaniol: Arcos, Portuense, Betis B, Estepona, Cacereño, Cartagena, Barakaldo, Real Jaén, Llagostera, Girona, Almería si Ponferradina.
31 de meciuri a aparat René Román Hinojo in sezonul 2019-2020.

René Román Hinojo a adunat 15 jocuri in Segunda Division si unul in Cupa Spaniei pentru UD Almería si 15 partide pentru SD Ponferradina, in a doua liga a Spaniei. Nascut pe 15 decembrie 1983, la Cadiz, René Román Hinojo s-a alaturat lotului dinamovist si a intrat in programul de pregatire stabilit de antrenorul Cosmin Contra inaintea deplasarii la Medias pentru meciul cu Gaz Metan, contand pentru etapa a 4-a in Liga 1.

“Nu a fost nicio problema intre mine si directorul sportiv, dimpotriva, incercam sa rezolvam multe din probleme care sunt la nivel de club si echipa. Suntem pe drumul cel bun. E pacat ca se scriu anumite lucruri care nu au nimic in comun cu realitatea, induc in eroare suporterii nostri si pun in dubiu proiectul inceput.

loading...

Lasă un răspuns