,,Nu va fi acceptată”

Stiri Dinamo

Scris de:

Așa cum s-a tot anunțat în ultimele zile, cei de la Fcsb insistă pentru transferul lui Deian Sorescu, dar faptul că oferta a apărut chiar înainte de meciul direct a ridicat ceva suspiciuni.

Pe pagina PCH a apărut un comunicat în care este specificat faptul că oferta celor de la Fcsb este mult sub ceea ce cere Dinamo în momentul de față:

,,ȘI TOTUȘI LE E FRICĂ
AȘA ȘI TREBUIE! AICI E DINAMO, AICI E DDB!
Dinamo a fost sfâșiat de iresponsabili spanioli. Dinamo e în insolvență. Dinamo nu poate aduce jucători. Dinamo trimite în teren, meci de meci, grădinița. Dinamo nu are stadion. Dinamo trăiește datorită suporterilor săi.
Și ce face adversara înaintea meciului direct!?

Trimite o ofertă, oficială, pentru căpitanul lui Dinamo. Una despre care știa, cu siguranță, că nu va fi acceptată. Pretențiile clubului nostru erau clare și publice! De asemenea, nici măcar rigurozitatea insolvenței nu îi permite lui Dinamo să accepte oferte sub nivelul pieței. Lucruri pe care, repetăm, adversarii le cunoșteau.
Oferta pentru Sorescu apare, ca prin minune, în presa centrală. E miiică, miiică. Cel mai bogat club al României, REGELE Forbes, pare că a rămas fără bani pentru a-și satisface poftele.

Ultimele detalii despre un posibil transfer al lui Sorescu! Ce variantă a picat

Să fi fost obiectivul altul!?
NICI O PROBLEMĂ, ÎNȚELEGEM. CU DINAMO ȘI CÂINII NU ȘTII NICIODATĂ. Verificați scaun cu scaun, banner cu banner, poate vi-i îmbrăcăm în saci, tura asta! Și puneți-vă pe două-trei linii în teren, treaba voastră, ACADEMIA LUI DINAMO vine să joace fotbal!
Istoria nu minte. Nici social media. The Guardian.
CÂND PESTE VOI VIN CÂINII
ÎN TRIBUNE ȘTIȚI DEJA CĂ AȚI PIERDUT” a fost mesajul PCH.

loading...

Lasă un răspuns