Ultimele detalii despre un posibil transfer al lui Sorescu! Ce variantă a picat

Stiri Dinamo

Scris de:

În aceste zile se discuta foarte mult despre posibilitatea ca Deian Sorescu să plece de la Dinamo.

De altfel, șansele sunt mult mai mari că el să nu mai fie jucătorul lui Dinamo, decât ca el să continue la echipa noastră. Astăzi se încheie perioada de mercato în mai multe țări, dar vor rămâne pentru încă câteva zile variante de transfer.

Iuliu Mureșan, președintele clubului, a spus că sunt discuții cu mai multe echipe, dar o varianta a picat, din cauza sumei de transfer:

„Transferurile în Vest se termină azi, și în partea asta, cu Rusia, până în 8 septembrie. Până atunci mai avem timp, suntem în discuții. Varianta Legia nu este de actualitate, pentru că nu a oferit o sumă care să ne satisfacă și care să ne rezolve problemele. Da, suma oferită de către FCSB e mai mare decât cea oferită de Legia. Nu pot să spun prețul corect. După ce se va realiza transferul, dacă se va realiza, vă voi spune”, a spus Iuliu Mureșan, la Pro X.

Oficialul din „Ștefan cel Mare” s-a declarat încrezător că Dinamo va scăpa de interdicția la transferuri înainte de meciul cu FCSB. De asemenea, acesta are de gând să transfere 5-6 jucători până la ora jocului.

„Ne luptăm foarte tare să rezolvăm deblocarea transferurilor și cred că avem șanse destul de bune chiar înainte de data de 5-6 septembrie (n.r. când se încheie perioada de transferuri în România). Deja ne gândim la câțiva jucători care o să vină să întărim lotul.

Cu punctele, trebuie să mai avem răbdare. În derby-ul cu FCSB nu prea există o favorită, poate doar pe hârtie. Se poate întâmpla orice într-un astfel de meci. Înainte de meciul cu FCSB încercăm să ridicăm restricția la transferuri”, a explicat Iuliu Mureșan.

loading...

Lasă un răspuns