AcasăStiri DinamoMesajul lui Uhrin înainte de dubla de la baraj! Ce le cere...

Mesajul lui Uhrin înainte de dubla de la baraj! Ce le cere fanilor

Dusan Uhrin a reușit să încheie ultimele patru etape neînvins, alături de Dinamo și echipa noastră pare pregătit de duelul la baraj.

Uhrin a oferit câteva concluzii la finalul partidei, în cadrul conferinței de presă de după meci. Antrenorul ceh al lui Dinamo a părut extrem de calm și a spus că nu îl interesează cu cine vom juca, deoarece șansele sunt egale.

,, Sunt fericit că nu am pierdut, am avut ocazii în prima repriză, am făcut o singură greșală în prima parte, acum trebuie să ne pregătim de baraj. Am schimbat primul 11, toată lumea e pregătită să joace. Acum aștept să văd împotriva cui jucăm.

Nu sunt agitat, șansele sunt 50-50, vedem ce va fi, totul depinde de cum vom juca, dar și adversarul, nu sunt deloc agitat. Se anulează cartonașele galbene. Voi decide cum vom juca, luni vom cunoaște, apoi voi pregăti echipa pe durata săptămânii pentru baraj. Nu am preferințe, ceea ce nu pot influența, nu mă interesează.

Vreau să salvez echipa pentru fani, sper să vină alături de noi, încerc să scot maxim, la fel și jucătorii. Nu îmi pasă de suporterii Stelei” , a spus Uhrin la conferință de presă de după meci.

„Cred că am fi meritat mai mult astăzi. UTA a dat gol la primul șut pe poartă, noi am avut 3-4 oportunități mari de a marca în prima repriză. Ne gândim la baraj, până la urmă jucăm soarta clubului, soarta noastră. Știm că ne așteaptă o dublă grea.

Este cel mai greu moment pentru acest club, dacă mergem la baraj. Suntem pregătiți din toate punctele de vedere. Cred că nu vom avea probleme în dublă manșă, dacă vom fi toți 100% din punct de vedere fizic. Nu contează cu cine jucăm la baraj.

Suntem Dinamo, nu avem voie să pierdem barajul. Da, se joacă și viitorul clubului, dacă vom retrograda va fi foarte greu să mai continue clubul. Dar știu ce putere avem și nu cred că merităm locul de baraj.

Nu i-am băgat în seamă pe suporterii de la Steaua. Îi invit să-și vadă de echipa lor, sunt la Liga 2, întâi să promoveze și după aia să stea de vorbă cu noi. Sunt la Liga 2, n-avem ce discuta cu ei”, a spus Alexandru Răuță.

”Vom ieși cu capul sus după acest baraj. Ultimele patru meciuri au fost rezultate pozitive. Cred că puteam obține mai mult și astăzi. Am făcut o greșeală la primul gol al lor. Mi-o asum. Am încercat să nu iau cartonaș să nu avem prea mulți absenți la meciurile de baraj. Sunt două meciuri grele și avem nevoie de toată lumea.

Sunt importante meciurile de baraj. Nu mai contează ce s-a întâmplat în ultimele meciuri, în acest sezon. Trebuie să fim concentrați și să arătăm ca o echipă care merită să rămână în Liga 1. Un sezon foarte prost. Ce aș putea să spun. Când ajungi să joci barajul, nu poate fi un sezon bun sau bunicel. A fost un sezon greu. Putem redresa și spăla rușinea în meciurile de baraj.

Nu trebuie să ne sperie nimic. Indiferent cu ce echipă vom juca, vor veni încărcați emoțional pentru că au pierdut promovarea directă. Noi trebuie să avem un moral bun. Faptul că avem șansa să jucăm barajul și faptul că suntem într-o formă bună trebuie să ne dea încredere. Indiferent cu cine vom juca, nu suntem o echipă care să își aleagă adversarul.

Vor fi meciuri grele, dar într-o dublă manșă trebuie să se vadă și experiența, și faptul că avem mulți jucători care au jucat meciuri internaționale și în Liga 1.

Incidente au fost și vor fi mereu. Suporterii cu asta se hrănesc. Atât timp cât suporterii noștri au fost în Ghencea să susțină U Cluj, era clar că vor veni. Fiecare e liber să scrie ce vrea pe bannere”, a declarat Gabi Torje la finalul meciului.

CITESTE SI:

Muzeul sufletului meu

Și așa m-am îndrăgostit de tine

Dinamo, mulți ani să ne trăiești!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare