AcasăStiri DinamoIvan Pesic revine in Liga I

Ivan Pesic revine in Liga I

Ivan Pesic a lasat o impresie placuta fanilor cat timp a evoluat in Stefan cel Mare, dar mijlocasul ofensiv croat nu a beneficiat de prea multe sanse.

Venit la Dinamo in 2018, Pesic a plecat un an mai tarziu, sub forma de imprumut la Karagandy,iar ulterior s-a despartit din postura de jucator liber de contract. El revine acum in Liga I, la Voluntari, dupa ce i-a expirat intelegerea cu Vorskla.

„FC Voluntari anunta ca l-a transferat de la Vorskla Poltava , echipa din prima liga a Ucrainei, pe jucatorul Ivan Pešić , care s-a alaturat lotului condus de Bogdan Andone. Cotat de site-urile de specialitate la 500.000 de euro, Ivan Pešić este un jucator croat, nascut la Sibenik, in varsta de 28 de ani.

Ivan a mai evoluat in cariera sa la Hajduk Split, A.Klagenfurt, HNK Sibenik , NK Zadar, Dinamo Bucuresti ,Shakhtar Karagandi si FC Kaysar. Clubul nostru ii ureaza” Bun venit !” si ii doreste sa aiba parte de evolutii excelente sub culorile clubului nostru!”, a anuntat Voluntari pe contul oficial de facebook.

5 goluri si 3 pase decisive a reusit Pesic in tricoul lui Dinamo

DINAMO ADUCE UN JUCATOR SUB FORMA DE IMPRUMUT!

Marius Nicolae, managerul sportiv al echipei, a declarat dupa meciul pierdut cu Fcsb ca Dinamo va mai realiza cel putin 2 transferuri in zilele urmatoare.

Mai avem nevoie de jucatori! Speram sa reusim saptamana asta sa aducem unul sau doi si sa incercam sa aratam mai bine. Vrem sa ne luam revansa cu FCSB in meciul din Cupa si speram sa luam un fotbalist de valoare si bine pregatit pana la acel meci.

Iarna e greu sa aduci jucatori liberi. Daca sunt liberi din vara, nu ai destul timp sa ii pregatesti. Cine e liber acum e clar ca are o problema. Sau te gandesti sa imprumuti. Incercam. Sper ca in doua sau trei zile sa avem doi jucatori noi la echipa. Vrem pe postul de portar si in compartimentul ofensiv, a explicat managerul sportiv. Si iata ca se pare ca avem parte de prima noutate.

Jonathan Morsay (23 de ani) vine la Dinamo sub forma de imprumut de la Chievo, anunta Prosport. Conform sursei, jucatorul poate sa fie imprumutat si la finalul sezonului, pentru inca un sezon, daca Dinamo este multumita de evolutiile sale. Jucatorul cotat la 250 000 de euro pe site-ul transfermarkt, poate evolua ca mijlocas de banda. La Chievo a evoluat in 11 meciuri de la transferul sau din ianuarie 2020 si are nevoie sa joace mai mult. Inainte de Chievo, el a evoluat doar in tara natala, in Suedia. Mijlocasul are si doua selectii pentru nationala U20.

Mutarea s-a realizat datorita relatiilor bune pe care Mario Nicolae le are cu directorul sportiv de la Chievo. Vestea buna este ca Dinamo va achita doar o mica parte din salariul jucatorului, Chievo va achita restul salariului. Cel mai probabil, jucatorul se va alatura lotului in zilele urmatoare.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare