DINAMO II-Fcsb II: Avem primul 11 trimis de Colceag! Cine debutează

Stiri Dinamo

Scris de:

După o pauză competițională extrem de lungă, Dinamo II evoluează din nou în meciuri oficiale în al treilea eșalon.

O pauză foarte lungă pentru tinerii dinamoviști, care au evoluat ultima dată într-un meci oficial la începutul lunii decembrie. Astăzi, echipa noastră o întâlnește pe Fcsb II, în antepenultima etapă din eșalonul al patrulea, al ligii a treia.

Trei partide în care Dinamo II are nevoie de maxim de puncte, pentru a ajunge în play-offf. După cum știți deja, sunt 10 echipe în fiecare serie și la finalul sezonului regular, primele 4 vor merge în play-off, în vreme ce ultimele 6 vor evolua în play-out. Play-off-ul se va juca în format tur-retur-tur, cu un total de 9 etape (pe baza tabelei Berger de 4). Play-out-ul se va juca în format tur-retur, 10 etape (pe baza tabelei Berger de 6).

Dinamo este pe locul 5, la egalitate de puncte cu Flacăra Mioveni și având un punct mai mult decât adversara de astăzi, Fcsb II, care nu mai are același parcurs precum în sezonul trecut, când s-au luptat pentru promovare, din dorința de a-i încurca pe cei de la CSA.

În fața noastră este Unirea Bascov, care are și avantajul meciurilor directe, așadar misiunea lui Dinamo a încheia sezonul pe loc de play-off este una foarte complicată, dar nu imposibilă, depinde mult de rezultatul de astăzi, din duelul cu echipa secundă a clubului lui Becali.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE COLCEAG: 

FARA- STELEA, TONE, TURCIN, PENESCU, STAN, AMZAR, FLOAREA, BOGDAN NECULAI, SPINU, CELAR

Rezerve: Stoian, Tapurin, Hildan, Mitrucscak, Burloi

După cum v-am obișnui deja, fiind al doilea sezon în care transmitem meciurile echipei secunde, partida va fi transmisă în direct de Radio Dinamo1948, EXCLUSIV pe canalul nostru de Youtube! Este o nouă transmisie realizată pe stadionul ”Progresul”, din Intrarea Vrabiei, un stadion care nu oferă nicidecum condiții ideale de a transmite live un meci, se anunță și foarte frig la ora de start, sperăm să nu avem parte de ”ninsorile” din ultimele zile, astfel încât să putem oferi o transmisie de calitate.

Vă așteptăm alături de noi și transmit încă o dată mulțumiri partenerilor noștri de la Delta Glass, fără de care nu am fi reușit să oferim aceste transmisii, dar și vouă tuturor, celor care ne susțineți prin Patreon și care sunteți membri în comunitatea de Youtube!

loading...

Lasă un răspuns