Dinamo are un nou sponsor!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are un nou sponsor, care vine intr-un moment important pentru club.

Dinamo a dezvăluit astăzi numele unui nou sponsor, care va apărea inclusiv pe tricoul de joc. Este același sponsor care a dat numele Cupei DDB și pe care DDB l-a redirecționat apoi către club.

Iată comunicatul apărut pe pagina oficială de Facebook a clubului nostru.

Iată comunicatul apărut pe pagina oficială de Facebook a clubului nostru.

,,Dinamo București are plăcerea de a anunța un nou parteneriat cu clinică dentară Smile Center, reprezentată de Dr. Ciolan Claudiu-Gabriel și Dr. Ciolan Diana-Claudia. Acest parteneriat va aduce o sumă importantă de bani către club, iar logo-ul clinicii va fi prezent pe tricourile de joc începând cu meciul cu FCSB de duminică.

Mai mult, există beneficii reale și pentru suporterii clubului care pot prezența cardul DDB după cum urmează:
a) Oferirea unei reduceri de 30% pentru suporterii Clubului ce pot prezența un card DDB valabil pentru o perioadă de până la 2 ani.
b) Oferirea unei reduceri de 40% pentru suporterii Clubului ce pot prezența un card DDB valabil pentru o perioadă de minim 3 ani.

*10% din veniturile încasate din partea suporterilor vor fi virate către club.
**Reducerea include și actualii pacienți ai Smile Center ce pot prezența cardul DDB.
Această reducere este valabilă la clinicile din București și Câmpulung, situate pe Str. Barbu Văcărescu , nr. 5-7, respectiv Str. Negru Vodă, nr 115, în limita disponibilități programului acestora și numai cu prezentarea cardului DDB. Mulțumim pentru susținere, sperăm că acesta să fie începutul unei colaborări de lungă durată!”

DECLARATII IULIU MURESAN!

„Campania de transferuri nu pot să spun neapărat că s-a încheiat, dar 90% probabil că da. Mai avem o discuţie cu un singur jucător pe un anumit post, nu ştiu dacă o să reuşim să îl aducem. Eu sunt mulţumit de jucătorii pe care i-am adus, urmează ca ei să confirme în fiecare zi la antrenamente şi în joc, când vor fi titulari sau vor intra în teren.

Pe Planem îl cunoaşte toată lumea, a jucat la Ludogoreţ, o echipă foarte bună, a evoluat foarte mult timp în România la Astra. Cu Mirko am lucrat şi la CFR, între timp a devenit cetăţean bulgar, ceea ce este bine pentru noi că este comunitar. Pe Cătălin Itu îl cunosc de la Cluj, de la Dej, îl cunosc şi pe tatăl lui de mulţi ani, este un jucător tânăr, care s-a remarcat în ultimii ani titular în Liga 1.

Iar pe Cătălin Ţîră îl cunoaşteţi foarte bine, nu cred că are nevoie de prezentare. Este unul dintre jucătorii talentaţi din campionatul românesc. Sper să îşi valideze talentul şi la noi, sper să fie cât mai bine fizic şi cât mai repede, poate că asta este o mică problemă la început. Sunt convins că, aşa cum a dat gol în secunda 30, noi îl mai aşteptăm încă 30 de secunde, poate să dea gol şi la sfârşitul primului minut atunci când va juca.

Sper să facem un grup unit, mult mai puternic decât până-acum, deja se vede la antrenamente experienţa în plus, maturitatea jucătorilor noi pe care i-am adus. Sper să fim feriţi de orice fel de griji”, a declarat Iuliu Mureșan la prezentarea oficială a jucătorilor transferați în această săptămână, Plamen Iliev, Mirko Ivanovski, Cătălin Itu și Cătălin Țîră.

Mai jos, ce a mai spus Iuliu Mureșan la conferința de presă:
Despre transferuri

„Nu pot spune cu ce jucător discutăm, am mai avut alte două transferuri care nu au mai ieşit. Mai discut cu un jucător, mi se mai propun alţii, sunt mulţi jucători care au rămas liberi din diverse motive, pe mulţi dintre ei îi cunosc. Încă mă mai gândesc foarte serios, o să mă consult cu antrenorii să vedem dacă vom aduce încă un jucător, dar mai mult de unul nu o să mai aducem.

A fost mult mai stresantă perioada în care nu am putut să facem transferuri, pentru că mă tot gândeam cum să facem să creştem echipa. E bine că s-a rezolvat. Criteriile mele au fost să aduc jucători pe care îi cunosc, chiar dacă nu am lucrat cu toţi, îi cunoşteam. Acum ne-am liniştit, ne-am aşezat, avem un lot competitiv zic eu, îi ajutăm să se integreze cât mai repede şi să vină rezultatele”.

Despre duelul cu FCSB
„Nu ştiu cine va juca dintre ultimii opt pe care i-am adus în derby-ul de duminică, dar sunt sigur că vor da maximum din ce au mai bun pentru a câştiga partida. Pe caracterul lor contez foarte mult pentru că îi cunosc şi ăsta a fost un criteriu foarte important după care i-am ales. E greu să faci aprecieri şi să compari lotul nostru cu cel al FCSB-ului. Noi acum am îmbunătăţit lotul cu transferurile pe care le-am făcut, ei au avantajul că sunt mai omogeni, se cunosc mult mai bine jucătorii, pentru că nu au făcut o campanie masivă de transferuri într-un timp atât de scurt.

Noi avem dezavantajul că jucătorii abia se cunosc între ei, dar sunt convins că foarte repede vom fi un grup unit şi că vor fi determinaţi. Iar determinarea noastră va fi peste cea a jucătorilor de la FCSB, aşa cred eu şi pe asta mă bazez că vom facem un meci bun, un rezultat bun pe care ni-l dorim cu toţii”.

Despre Deian Sorescu
„Pe Deian Sorescu îl aşteptăm la echipă, să vină să ne ajute. Este un jucător foarte important al lui Dinamo, este încă golgheterul campionatului, cu 5 goluri, avem foarte mare nevoie de el. Nu ştiu dacă mai există posibilitatea să se transfere pentru că au rămas foarte puţine campionate unde te mai poţi transfera. Cred că el înţelege situaţia şi aşteptăm să joace la fel de bine ca la naţională”.

Despre Cupa României
„Punem preţ pe cupă pentru că nouă nu ne rămân prea multe posibilităţi de a câştiga trofee şi atunci Cupa României ar fi importantă ca trofeu. O să ne străduim să ne calificăm cât mai departe şi să ajungem în fazele superioare. Adversarul este de respectat, Ripensia este o echipă bună, am văzut câteva meciuri. Singura problemă e deplasarea lungă, dar probabil că o vom face cu avionul şi atunci va fi mai bine”.

loading...

Lasă un răspuns