Detalii despre situatia contractuala a lui Ionut Serban

Stiri Dinamo

Scris de:

Cazul Ionut Serban este unul celebru, dar situatia mijlocasului central nu este inca rezolvata.

Pe tot parcursul sezonului, acesta nu a fost folosit aproape deloc, dar pe finalul de sezon, a evoluat aproape in fiecare meci, fie ca titular, fie ca rezerva care intra pe parcurs. Dinamo este in pericol sa plateasca lui Vasile Siman 1 milion de euro, daca Serban nu va continua la Dinamo. Contractul acestuia a expirat, nu a fost anuntat in lista celor 7 jucatori care parasesc echipa noastra. Asta pentru ca cele doua parti vor sa ajunga la o intelegere si el sa continue la Dinamo:

„Eu sper sa ne intelegem. Am tinut legatura cu conducerea clubului si sunt deschis ideii de a continua cu Dinamo. Vreau sa avem rezultate mult, mult mai bune in viitorul sezon fiindca suntem Dinamo si cred ca putem sa facem acest lucru”, a declarat Ionut Serban pentru GSP. El va fi prezent la reunirea lotului si ulterior va mai negocia prelungirea contractului, ce ar rezolva o problema majora pentru club.

5 meciuri in total a evoluat Ionut Serban in acest sezon pentru Dinamo (4 in campionat si 1 meci in Cupa Romaniei)

Cand se va stabili tintarul Ligii I

Joi, 13 august 2020, incepand cu ora 12.00, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, din strada Alexandru Vitzu numarul 2A, sector 5, Bucuresti, va avea loc Adunarea Generala Extraordinara a LPF.

Ulterior sedintei Adunarii Generale va avea loc tragerea la sorti in vederea stabilirii programului competitional pentru noul sezon CASA Liga 1, editia 2020-2021. De asemenea, in incheiere va fi organizata o conferinta de presa.

loading...

Lasă un răspuns