Detalii despre noua comisie tehnică!

Stiri Dinamo

Scris de:

Administratorul judiciar al „roș-albilor” a numit o comisie tehnică, pentru a analiza jucători care pot fi transferați în această vară.

Resimțim efectele retrogradării, nu doar la nivel mental, dar și ca lot. O parte dintre jucătorii importanți au plecat deja, ori și-au anunțat plecarea. Vor urma și alții, mai ales că salariile pe care clubul nostru le poate susține în liga secundă sunt departe de nivelul primei ligi.

Astfel, vor fi aduși mulți jucători, pe lângă tinerii din propria pepinieră, care vor face un pas în față următorul sezon. Însă formarea lotului va fi realizată alături de foști mari jucători dinamoviști, care au mai fost prin club în ultimii ani, precum Gică Mihali și Ionel Augustin

Ultimele detalii oferite de Răzvan Zăvăleanu. Ce spune despre Ahmed Bani

Această comisie este formată din dinamoviști: Ion Marin, Cornel Țălnar, Gheorghe Mihali, Iulian Mihăescu, Marius Niculae, Ionel Augustin. În direct la Digi Sport, Marius Niculae (41 de ani) a anunțat că bugetul de salarii este limitat, iar jucătorii de la Dinamo 2 nu au valoarea necesară pentru a fi promovați la prima echipă.

E o comisie tehnică la Dinamo, care analizează posibilii jucători. A anunțat-o domnul Zăvăleanu ieri, la Digi Sport. Concret, se postează pe un grup de WhatsApp jucătorii analizați și fiecare își dă cu părerea. E ca un feedback, așa vrea să afle domnul Zăvăleanu despre jucători. Nu mai are timp, începe campionatul și nu știu câți jucători sunt acum.

Am auzit declarația dânsului că avem și echipa a doua, că sunt jucători împrumutați. Dacă țin bine minte, Progresul Spartac, care a promovat în Liga 2, le-a dat vreo 6-1 celor de la Dinamo, deci nu poți să te bazezi pe marea majoritate a jucătorilor de acolo, să-i promovezi la Liga 2.

Domnul Zăvăleanu a anunțat bugetul de salarii, undeva la 200.000 de euro pe lună, încearcă să garanteze pentru ca echipa să supraviețuiască în Liga 2. Este destul de puțin.

Acum nu mai ai drepturi TV, nu mai ai bilete la preț de Liga 1, nici stadion n-ai la un preț foarte mic. Sper să vină cineva, cum a venit la Rapid domnul Șucu, pentru a salva clubul”, a spus Marius Niculae, în cadrul emisiunii Liga Digi Sport.

,,Da, este adevărat. Așa am înțeles până acum. Când va fi numit un președinte, va face organigrama clubului. Această comisie ar presupune să ne organizăm bine, să căutăm jucători, să avem fotbaliști competitivi pentru a începe campionatul. Când aduci unu-doi jucători, îți trebuie mai mulți ochi care să-și dea cu părerea. Efectiv să asculți o părere în plus. Domnul Zăvăleanu vă poate spune cine ar trebui să facă parte din această comisie.”, a spus Gică Mihali pentru Playsport.ro.

,,Am avut o discuție cu domnul Zăvăleanu, am vorbit despre lot, pentru a forma un lot pentru reunire. Ce avem la echipa a doua, tineri, o să vedem cine o să mai rămână și trebuie să formăm un lot. Domnul Zăvăleanu ne-a spus că dânsul răspunde din punct de vedere judiciar, iar noi avem competența sportivă. Ajutăm, ce putem să facem, Dinamo este sufletul nostru!” Ionel Augustin pentru Playsport.

CITESTE SI:

Mesaj de susținere pentru Ionel Dănciulescu

loading...

Lasă un răspuns