Debut fara emotii: “Fotbalul se joaca cu zambetul pe buze”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a primit 7 goluri in primele 3 etape, astfel ca antrenorul echipei noastre a decis sa schimbe in defensiva echipei. 

Denis Ciobotariu i-a luat locul in echipa lui Giorgos Katsikas, foarte slab in acest start de sezon si tanarul jucator crescut in curtea lui Dinamo a fost asa cum multi fani il asteptau: sigur si cu real potential.

Acesta a vorbit la finalul partidei despre evolutia sa si a echipei, care nu a primit gol, o premiera in acest sezon:

“Va dati seama, m-am bucurat foarte mult cand am aflat ca sunt titular. V-am mai spus, nu sunt emotiv, pentru mine fotbalul se joaca cu zambetul pe buze. I-am batut pe Viitorul si la juniori, iar azi am respectat planul tactic foarte bine. Ma simt foarte bine pentru ca am castigat alaturi de echipa mea. Am primit un botez mai serios, in colt, la ultima faza”, a spus Ciobotariu Jr., la Digi Sport, inainte sa se refere la absenta lui Gica Hagi de pe banca tehnica a adversarilor: “Cred ca a contat si absenta domnului Hagi, dar cred ca noi am jucat foarte bine”.

Pentru prima data in acest sezon, Dinamo a terminat un meci fara gol primit, iar detaliul il bucura pe tanarul aparator: “Apararea se face in 11 jucatori, nu in patru aparatori. E vina intregii echipe, degeaba a dat toata lumea vina pe aparare. Trecutul e trecut, in trecut am avut meciuri foarte grele cu ei. Si acesta a fost foarte greu, dar, pana la urma, a iesit bine”, a mai declarat fundasul central.

GALERIE FOTO MECI: 

Dinamo-ViitorulDinamo-ViitorulDinamo-Viitorul

loading...

Lasă un răspuns