Cine arbitrează partida Dinamo-Sepsi! Arbitru cu puțină experiență

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo și Sepsi se întâlnesc în această după-amiază pe stadionul Dinamo, începând cu ora 16:00.

Alexandru Răuță numea meciul mai mult decât o finală, pentru că orice alt rezultat în afară de o victorie a echipei noastre, ar însemna că vom merge la baraj. Practic, suntem condamnați să legăm mai multe victorii în etapele următoare pentru a putea discuta despre altceva, în afară de baraj.

Meciul cu Sepsi este important și pentru trupa covăsneană, care speră să obțină un loc 7 la final, pentru a disputa barajul de calificare în Conference League.

Partida de pe stadionul Dinamo va avea la centru un arbitru cu puțină experiență în Liga I, este vorba despre Iulian Dima. Acesta încă arbitrează alternativ în primele două ligi, însă am avut noroc cu el la centru în acest sezon, în singurul meci arbitrat, victoria cu Voluntari din prima etapă, 3-2 pentru formația noastră.

Meciul de acum trei săptămâni a fost plin de evenimente, penalty-uri acordate, încă o lovitură de pedeapsa neacordată pentru formația noastră, dar atunci nu am putut să ne plângem prea mult de arbitraj per total, fiind și câteva decizii în favoarea noastră.

Să sperăm că arbitrajul nu va fi niciun fel de factor și meciul va fi decis doar de către jucători!

 

Programul RD1948 in ziua meciului cu Sepsi

Dinamo are astăzi un ultim meci înainte de pauza competițională prilejuită de meciurile echipei naționale.

Un meci foarte complicat, împotriva unei echipe care țintește un loc cât mai sus în play-out, pentru a putea lupta pentru un loc în Conference League. Meciul se va disputa pe stadionul Dinamo, o primă partidă fără restricții pentru suflarea dinamovistă.

Un meci care se dispută la o ora atipică, în mijlocul zilei, dar nu este neapărat un lucru rău, mai ales că momentan nu avem vreme de primăvară în București, dar la ora jocului se anunță o vreme extrem de plăcută, astfel încât nu avem scuze să nu fim prezenți la stadion.

De asemenea, vă așteptăm să fiți și în această dimineață prezenți alături de noi, la Matinalul Radio Dinamo1948, începând cu ora 10:00, va aștept alături de Nicu Grameni, pentru a prefața partida, dar știți deja că la matinal discutăm și de multe alte subiecte, o discuție relaxată, ca de duminică dimineață.

Cu aproximativ o oră înainte de meci, de la ora 15:00, Ionuț și Andrei Bendeac vă așteaptă la avancronica partidei, în care cei doi vor discuta despre primul 11 trimis de Uhrin și ultimele informații înainte de meci. La final, așa cum v-ați obișnuit, vom avea și analiza partidei, doar pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948.

Ionuț și Bogdan Alecu vor discuta la cald, despre primele impresii despre meci. Totodată, vom veni și cu informații pe site-ul nostru de la stadion, așadar vă așteptăm în număr mare alături de noi.

Desigur, Dinamo are nevoie și de prezența noastră fizică pe stadion, e momentul să revenim în număr mare, să arătăm că Dinamo este iubită și susținută!

HAI DINAMO!

CITESTE SI: 

Egal în derby-ul ligii secunde

De ce nu au fost lăsați suporterii sa între la Cluj! Cum a intervenit Mureșan

Mai are de gând Negoiță să revină în fotbal? Ironiile fostului acționar majoritar

Incidente în derby-ul de la juniori! Critici pentru un jucător de la prima echipă

loading...

Lasă un răspuns