Chirilă, demis înaintea partidei cu Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Oficialii de la Academica Clinceni şi-au pierdut răbdarea şi l-au demis pe Ionuţ Chirilă.

Ionuţ Chirilă nu a mai fost primit la antrenamentele celor de la Academica Clinceni, anunţă GSP.

Chirilă nu şi-a indeplinit obiectivul şi a legat multe infrângeri, astfel că şefii de la Clinceni au decis să il inlocuiască cu Flavius Stoican. Sursa menţionată anterior scrie că Flaviu Stoican, antrenorul care tocmai s-a despărţit de FCU Craiova, a fost angajat pentru moment la Clinceni în funcţia de director tehnic, pentru a nu apărea complicaţii legale.

Cei de la Clinceni il voiau pe Stoican, chiar inaintea lui Chirilă, insă s-au răzgândit in ultimul moment. Academica Clinceni este, in continuare, pe ultimul loc. Echipa este pe ultimul loc in Liga I cu doar 4 puncte.

Astăzi, într-un comunicat postat pe site-ul oficial, Academica Clinceni a anunțat și schimbări la nivel administrativ:

„Academica Clinceni trece printr-o perioadă de transformări. Clubul nostru va avea un nou acţionariat, iar la nivel administrativ s-au alăturat staff-ului Augustin Călin, care va fi director sportiv, şi Sabin Ilie, în funcţia de team manager. În cursul zilei de mâine vom anunţa şi cine se alătură echipei noastre la nivel de staff tehnic”, se arată în comunicat.

Cornel Dinu, atac la Ionuţ Chirilă: E un bufon!

”Nu pot să comentez, mă depăşeşte. E un tip cu totul aparte. Îmi permit să cred că în felul în care vorbeşte se apropie mult de… chiar mă uitam aseară la o producţie românească în care apărea, din partea habsburgilor, căutau comoara lui Decebal, apărea un bufon al regelui, care era cu trompeta şi suna din când în când.

Mi se pare cam acelaşi lucru şi mai mult decât atât, el e un bufon al fotbalului, luat în serios de foarte multă lume, ceea ce e dramatic, dar nu e singurul.

Ce se petrece în România e mult mai aproape de bufonerie decât ceva serios. Ceea ce pot să spun însă e că şi viaţa îl dă de gol, sub două aspecte.

În primul rând că aţi văzut că era cu un trening pe care scria <<Prada>>. Pentru el trebuia scris înainte de Prada, <<fotbalul pentru mine e ca o pradă>>. Şi ăsta e fotbalul pentru Ionuţ Chirilă.

Iar dacă mergem şi mai departe, vedem că omul este regele fotbalului. Avea o şapcă cu o emblemă regală, cu o coroană, mă aşteptam la felul cum se comportă să se asemene cu Napoleon”, a declarat Cornel Dinu, pentru Telekom Sport.

Conferință de presă Mircea Rednic înainte de Clinceni-Dinamo, în direct la RD1948

Dinamo se pregătește de un duel extrem de important în Liga I, în care formația noastră este condamnată să câștige toate punctele puse în joc.

Un meci în care Mircea Rednic vrea să obțină prima victorie de la revenirea la Dinamo. Ar fi o premieră pentru Dinamo prin faptul că ar fi primul succes obținut în deplasare în actuala stagiune,acolo unde Dinamo și-a trecut în cont doar înfrângeri.

Meciul de vineri seară va fi prefațat în cadrul unei conferințe de presă organizată la stadionul Dinamo, joi, de la ora 13:00, în care Mircea Rednic va fi prezent lal întâlnirea săptămânală cu reprezentanții media. După cum v-ați obișnuit deja, conferința de presă va fi transmisă în direct de Radio Dinamo1948 pe canalul nostru de Youtube!

loading...

Lasă un răspuns