Ce jucători au fost ieri prezenți la vizita medicală

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a efectuat ieri vizită medicală înainte de reluarea pregătirilor de iarnă.

O parte din jucătorii antrenați de Ovidiu Burcă s-a reunit pentru a face vizita medicală, iar de azi, 10 ianuarie, e programată prima ședință de antrenamente din acest an, pentru pregătirea părții a doua a campionatului Ligii 2.

Printre jucătorii care au fost prezenți la Policlinica Vitan s-au numărat Marius Tomozei, revenit după o accidentare care l-a ținut pe tușă toată prima parte a sezonului, dar și David și Dragoș Irimia, gemeni născuți în 2006 (au 16 ani), promovați la prima echipă cel puțin în această perioadă de antrenamente. Cei doi au fost la antrenamentele primei echipe din toamnă.

Străinii nu au fost prezenți la vizita medicală, o parte dintre ei vor reveni în țară în aceste zile și vor efectua vizita separat.

Jucătorii de la Dinamo prezenți la vizita medicală:

Portar: Denis Oncescu,
Fundași: Răzvan Patriche, Deniz Giafer, Alin Demici, Costin Amzăr, Marius Tomozei, David Irimia,
Mijlocași: Neluț Roșu, Ahmed Bani, Valentin Borcea, Dragoș Irimia, Ionuț Bobea
Atacanți:  Vasile Buhăescu, Cătălin Țîră, Cristian Delciu.

”Adversarii dinamoviștilor
Lotul dinamoviștilor a efectuat în această dimineață vizita medicală, la Policlinica Vitan din Capitală, iar de mâine, în cantonamentul de la Săftica și la Centrul Național de la Buftea, își va relua pregătirile sub comanda antrenorului principal Ovidiu Burcă.
Până la reluarea acestui sezon competițional, programată la finalul lunii februarie, echipa noastră va disputa 9 meciuri amicale, terenurile și orele de joc urmând să fie stabilite în funcție de condițiile meteo.
Iată, mai jos, adversarii dinamoviștilor:

21 ianuarie: CS Păulești
25 ianuarie: CSO Plopeni
28 ianuarie: Progresul Spartac
1 februarie: CSM Slatina
4 februarie: Gloria Buzău
8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
10 februarie: Unirea Slobozia
11 februarie: Farul Constanța
18 februarie: FC Brașov”, a transmis Dinamo pe pagina sa de Facebook.

Dinamo iernează pe locul 8 în Liga 2, cu 24 de puncte, cu două mai puțin față de ultima clasată pe pozițiile care duc în play-off, Gloria Buzău (locul 6, 26 puncte).

loading...

Lasă un răspuns