Câți bani a pierdut Morar în fotbal! Cum vede duelul cu Craiova

Stiri Dinamo

Scris de:

Vlad Morar a venit la Dinamo de la Gaz Metan Mediaș și ușor, ușor începe să se integreze în echipă.

Are două goluri marcate în play-out deja și atacantul campion cu Viitorul în 2017, este un jucător de la care fanii dinamoviști au mari așteptări în finalul de sezon. Vlad Morar a prefațat duelul cu Craiova de mâine seară, în cadrul conferinței de presă organizate înainte de duelul decisiv de pe stadionul Dinamo:

,,Ne așteaptă o partidă dificilă, dar sperăm ca la finalul ei să obținem toate punctele puse în joc. Lotul e complet, atmosfera este una foarte bună după victoria de la Chindia, sperăm să fie așa și după meciul de mâine seară.

Urmează două meciuri foarte importante pentru noi, după aceste două meciuri ne putem gândi la salvarea directă. Trebuie să luăm fiecare meci pas cu pas și vom vedea mâine seară ce va fi.

Craiova a avut o serie de rezultate pozitive de când a venit domnul Napoli, jucăm mâine seară acasă, sperăm să dăm totul și să obținem toate punctele. Am avut mulți accidentați, jucători care ne puteau ajuta, sperăm să între mâine să ne ajute și ei.

Este un derby mâine, putem spune asta, sperăm să fie ai noștri cât mai mulți și să ne împingă de la spate. Cei cu care jucăm mâine seară sunt adevărata Craiova” a declarat Morar în cadrul conferinței de presă.

Vlad Morar a dezvăluit în cadrul conferinței suma impresionantă de bani pe care a pierdut-o în fotbal la echipele pe la care a trecut, doar la Mediaș pierzând o suma impresionantă, pentru a putea rămâne liber de contract și să semneze cu echipa noastră:

,,Îmi pare rău de toți băieții care au rămas la Mediaș, sunt tineri, trebuie să joace în continuare, doar așa pot crește. Nu știu dacă se pot salva, dacă pot scăpa de faliment. Am renunțat la peste 50 000 de euro pentru a pleca de la Mediaș. 

Am renunțat la vreo 250 000 de euro de când am început fotbalul, la echipele pe la care am trecut” a spus Morar.

,,La Mediaș nu aveam ce să facem, dacă nu renunțăm la bani, trebuia să stăm până la vara în club”

,,Dinamo m-a dorit foarte mult și mi-am dorit să vin aici. Dinamo înseamnă totul și trebuie să ne salvăm”

,,Trebuie să scăpăm Dinamo de retrogradare în acest sezon și Dinamo trebuie să fie în play-off an de an. Ne dorim să scăpăm de baraj”

„Nu am văzut golul marcat de Denis Șerban. În ceea ce privește cel pe care l-am marcat eu, a fost o decizie de moment și mă bucur pentru reușita mea și pentru cele 3 puncte obținute. Ne dă speranțe pentru meciurile viitoare. Va trebui să dăm totul la fel ca și în meciul cu Chindia pentru a spera la salvarea directă de la retrogradare.Cel mai important este meciul de vineri, cu Craiova. Trebuie să-l câștigăm neapărat. Mai apoi, vom vedea la Mioveni. Totuși, repet, partida de vineri e crucială.” a declarat Morar zilele trecute inainte de meci.

loading...

Lasă un răspuns