Care va fi lotul prezent la reunire

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are foarte multe necunoscute înainte de reunirea programată pe data de 20 iunie.

Încă nu a fost rezolvată problema la nivel administrativ, nu avem administrator special numit, nici director sportiv, dar nici un antrenor principal confirmat. Până atunci, se vor ocupa de pregătirea echipei Gică Mihali și Iulian Mihăescu.

Chiar dacă nu au fost transferați alți jucători, totuși vor fi peste 20 de jucători prezenți la reunirea lotului, câteva surprize, precum Dudea sau Demci, dar vor fi și juniori promovați la prima echipă cu această ocazie. Totodată, este un bun prilej pentru câțiva tineri care au mai evoluat pentru Dinamo în trecut, să își câștige un loc în lot și să devină titulari sub comanda viitorului antrenor.

Cei de la Playsport au anunțat lotul care va fi prezent la reunire:

Portari: Eșanu Mihai, Fara Ștefan, Denis Oncescu;

Fundași: Rodrigues de Moura, Alin Buleică, Marius Tomozei, Răzvan Patriche, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Deniz Giafer, Alin Dudea, Marius Dragomir, Costin Amzăr, Ioan David Țone;

Mijlocași: Alin Demci, Antoni Ivanov, Geani Crețu, Claudiu Stan, Andrei Stelea, Valentin Borcea, Ahmed Bani, Antonio Bordușanu, Cristian Ionescu, Andrei Florescu;

Atacanți: Mario Șutru, Cristian Delciu, Cătălin Măgureanu, Daniel Dinu.

Încă un jucător cu experiență va continua cu Dinamo

Până acum, Marius Tomozei, Alin Buleica și Gabriel Moura au semnat prelungirea contractelor cu Dinamo, urmând să joace pentru echipa noastră în următorul sezon.

Comisia Tehnică vine cu propuneri de jucători din actualul lot, care ar trebui să continue și în sezonul următor, Răzvan Zăvăleanu afirmând în cadrul conferinței de presă despre faptul că sunt și alți doi jucători considerați indispensabili, chiar dacă au oferte de a pleca. Se pare că vom avea și un jucător cu experiență în centrul defensivei.

Răzvan Patriche a fost primul transfer al lui Dinamo din pauza de iarnă, iar jucătorul de 36 de ani a evoluat în 11 partide în acest sezon fiind și o perioadă accidentat. Conform Fanatik, Răzvan Patriche va continua la Dinamo și în sezonul viitor din Liga 2. Răzvan Patriche va mai continua încă un an la Dinamo, chiar dacă a ajuns la a treia retrogradare din carieră, după cele cu Sportul Studențesc și Academica Clinceni, unde a evaluat în prima parte a campionatului trecut.

Geani Cretu si Mihai Esanu vor continua si ei in liga a doua, iar Ricardo Grigore este dorit si el in al doilea esalon, chiar daca are un salariu destul de mare. Ca noutati in ceea ce priveste lotul sunt promovarile a cativa juniori de la U19, printre care Cristian Ionescu si Daniel Dinu Constantin, ultimul iesind in evidenta in primavara, cand a marcat de 5 ori in poarta celor de la Fcsb U19.

Pe 29 aprilie, Patriche va împlini 37 de ani, iar jucătorul este evaluat conform Transfermarkt la doar 100.000 de euro. Astfel, fundașul central va fi cel mai experimentat jucător din lotul lui Gică Mihali, alături de Marius Tomozei.

11 meciuri a jucat Răzvan Patriche la Dinamo, după ce a fost transferat în iarnă

loading...

Lasă un răspuns