Becali anunta ca s-a inteles pentru Nemec, din partea clubului nostru doar tacere

Stiri Dinamo

Scris de:

Balanta in cazul Nemec inclina din ce in ce mai mult catre rivala de la Fcsb, un lucru de altfel foarte trist, care vine sa demonstreze cat de jos suntem in momentul de fata. 

Nu inteleg cum poate Negoita sa mearga din greseala in greseala, sa accepte si de data aceasta oferta rivalilor, ca si cum nu ar fi invatat nimic din cazul Gnohere. Totul pentru ce? Pentru 500 000 de euro care nu vor fi reinvestiti in alte transferuri, pentru intarirea echipei. Asa a fost de fiecare data, ne-am bucurat de niste bani, gandindu-ne ca vor fi investiti in transferuri de jucatori, pana la urma pentru a intari echipa, dar de fapt vedem ca ne invartim exact in aceeasi zona. Ganditi-va doar la o parte din ultimele transferuri, Rotariu si Mevlja, de pe urma carora Dinamo a incasat o suma destul de frumoasa. Cum au fost reinvestiti acei bani? In ce jucatori? Am uitat, a fost mereu pe final de mercatto si nu mai puteam aduce jucatori. Curat ghinion. 

Nu stiu unde au fost folositi, ca la Dinamo orice, dar numai transparenta nu exista. S-a aruncat la cosul de gunoi decalogul lui Negoita. Asa cum nu exista nicio voce care sa vina in fata, sa ne explice ce se intampla cu Nemec, daca Dinamo a acceptat oferta rivalilor. Deja discutiile au loc de mai bine de o saptamana, iar Vasile Miriuta nu este cel care trebuie sa vina sa ofere declaratii in acest sens. Dar cei din conducere probabil neavand nimic bun de spus, ori care sa multumeasca suflarea dinamovista, prefera sa taca. 

„Singurul jucator despre care pot vorbi la ora asta este Nemec. Steaua il ia pe Nemec si daca Nemec merita sa joace, rup banca si Gnohere si Alibec. Daca vine Nemec, stii cat rupe banca Alibec, o sa il vezi si prin tribuna”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport Matinal.

Intrebat ulterior daca in cazul lui Nemec a obtinut acceptul lui Dinamo, finantatorul ros-albastrilor a raspuns: „Cred ca v-ati dat seama din discursul meu. Nu fac nimic de capul meu.”

Asadar, eu nu pot decat sa ma gandesc ca Nemec din iarna nu va mai fi jucatorul nostru. Vreau sa fiu contrazis, chiar imi doresc asta. Dar trebuie sa vina cineva sa faca acest lucru.

loading...

Lasă un răspuns