AcasăStiri DinamoAvem primul 11 pentru Dinamo B! Unde puteti urmari live partida

Avem primul 11 pentru Dinamo B! Unde puteti urmari live partida

Dinamo disputa in aceasta dupa-amiaza, incepand cu ora 17:00, al doilea meci in liga a treia.

Formatia noastra intalneste in deplasare pe Progresul Spartac 44′. Este al doilea meci al echipei noastre dupa victoria cu Fcsb 2, din runda inagurala.

Dinamo B joaca in acest sezon in seria a 4-a din cea de a treia liga, serie din care mai fac parte: CSA Steaua, Rapid 2, Chiajna 2, CS Tunari, FC Voluntari 2, AFC Metalul Buzau , CS Balotesti, FCSB 2, Progresul 1944 Spartac.

Avem primul 11 trimis in teren de antrenorul Emil Ursu:

Mihai Esanu- Oltay Levent, Dan Talmaciu, Deniz Giafer, Costin Amzar- Claudiu Stan (C), Dragos Penescu, Alin Lazar, Andreas Mihaiu– Andrei Florescu, Spinu Andrei

Rezerve: Mitrovic, Tone, Zamfir, Ionescu, Geamana, Curea, Floarea, Stelea, Mitran

Partida poate fi urmarita pe pagina de facebook a celor de la Progresul Spartac, vom da share la video in momentul in care va incepe meciul! 

https://www.facebook.com/spartac44

“In primul rand, fiind echipa nou-infiintata, suntem obligati sa jucam cu 5 jucatori sub 22 de ani si 3 jucatori sub 19 ani, asadar trebuie sa avem 8 jucatori tineri pe tot parcursul jocului. Eu ma bucur din acest punct de vedere, sunt niste copii foarte buni, prin pregatire, antrenament, prin felul in care sunt capacitati, eu sunt convins ca in urmatorii 2-3 ani, o sa importe jucatori nu din alte tari, dar o sa fie din propria pepiniera.” declara Cornel Talnar  pentru Radio Dinamo1948

Remarcatul primului meci: Unul dintre remarcatii acelui meci a fost  fundasul central David Tone. Intrat la pauza in locului mult mai experimentatului Bejan, Tone a dovedit multa siguranta si maturitate in joc, surprizator daca ne gandim la un copil care nu a implinit inca 16 ani.

Nascut la data de 5 octombrie 2004, Tone a inceput fotbalul in 2013 la ACS Popesti Leordeni. Tanarul jucator a ajuns dupa doi ani la un trial organizat de FC DINAMO, a fost observat de catre antrenorul Tudor Palade, iar din 2015 este jucatorul lui Dinamo Bucuresti.

A fost capitanul grupei 2004 sub comanda lui Iulian Matei ( antrenor ajuns acum in staff-ul lui Adrian Mutu la selectionata U21), iar sambata a jucat primele minute la seniori, pentru echipa secunda a clubului nostru. Fundas central la baza, jucatorul poate evolua si ca mijlocas la inchidere si promite a fi unul dintre juniorii promitatori ai lui Dinamo.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare