Anton a făcut primele declarații după plecarea de la Dinamo.

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Paul Anton a vorbit pentru GSP dupa ce a plecat de la Dinamo.

S-a încheiat o etapă, a fost cea mai grea experiență la Dinamo dintre toate. Multe momente dificile, dar și frumoase. Eu sper să rămân cu cele frumoase.

Vreau să le mulțumesc tuturor colegilor, antrenorilor, oamenilor ce-au fost alături de noi la Săftica, au lucrat în condiții grele. A fost un lucru mare, sunt niște eroi. Au avut mereu o dorință enormă să iasă la suprafață din punct de vedere sportiv, în ciuda tuturor problemelor. Chiar am reușit să facem o treabă OK.

Sper ca Dinamo să se redreseze mai repede cu transferurile, e nevoie de jucători cu experiență. Oricum, eu am mare, mare încredere în grupul de băieți de acum, în orice condiții. Cu mai multă conștientizare a situației, pot face un sezon bun, pentru că nu mai există presiune.

Mi-aș dori enorm pentru ei, tot grupul e extraordinar. Clubul stă doar în susținerea suporterilor și aș vrea să-i văd venind în număr și mai mare de la meci la meci.

Fără sprijinul lor, Dinamo nu va putea depăși situația până nu va sosi un investitor. Doar suporterii pot ajuta clubul. Să aibă mare încredere în Dario și în băieți”, a spus Anton pentru GSP.ro.

 

Dinamo a anunțat în mod oficial despărțirea de Anton în această dimineață.

Dinamo București anunță încheierea raporturilor contractuale, pe cale amiabilă, cu mijlocașul Paul Anton, a declarat administratorul special Iuliu Mureșan pentru pagina oficială de Facebook a clubului din Ștefan cel Mare.

“Ne-am despărțit amiabil de Paul Anton și îi mulțumim pe această cale pentru evoluțiile în tricoul echipei noastre. Paul Anton rămâne un dinamovist, un susținător al clubului și nu putem decât să îi transmitem mult succes în carieră”, este mesajul lui Iuliu Mureșan pentru toată suflarea dinamovistă.

loading...

Lasă un răspuns