AcasăStiri DinamoAdevarul despre transferul lui Camara la Craiova!

Adevarul despre transferul lui Camara la Craiova!

Mijlocasul spaniol Juan Camara, care a fost la Dinamo, a semnat un contract cu Universitatea Craiova chiar la inceputul acestei saptamani, luni.

Format la Academia de juniori a clubului Villarreal, Camara, 27 de ani, a evoluat in cariera pentru Villarreal C, Villarreal B, Barcelona B, Barcelona, Girona si Reus (toate din Spania), Miedz Legnica si Jagiellonia Białystok (ambele din Polonia), inainte de a ajunge la Dinamo.

El a fost imprumutat de Jagiellonia la Dinamo, vara trecuta, dar a parasit in aceasta iarna clubul „alb-rosu” din cauza problemelor financiare ale gruparii. Nu pentru ca nu ar fi fost dorit de Dinamo in continuare, acesta a primit o oferta de la clubul nostru, dar a refuzat orice dialog cand a venit vorba sa renunte la vreun ban din contract:

”Cand a fost nevoie sa iti arati dragostea fata de club, procentul a fost foarte mic din partea jucatorilor. Gen Camara. Eu am vrut sa ramana la Dinamo, am discutat personal cu el. I-am oferit un contract foarte bun, dar nu l-a interesat. In momentul de fata, cei care au ramas in lot sunt de caracter, au dat dovada de atasament. Ultimele transfeuri facute acum, sunt pe salarii foarte bune pentru club. Ei vor sa puna umarul la salvarea clubului de la faliment”, a declarat Marius Nicolae in platoul emisiunii Look Sport Live.

“Rezultatele aduc si mai multa liniste decat banii. Datorita suporterilor si al programului DDB, echipa DDB, fiind cuprinsi care sunt membri cotizanti, sunt suporteri ai acestui club, numai datorita lucrurile sunt spre bine si se fac eforturi uriase, se mai linistesc lucrurile si la noi.

Sportiv in ultimele meciuri, chiar daca nu au fost rezultatele asteptate, la nivel de joc am aratat daruire, speram ca in etapele urmatoare, o sa aducem cat mai multe puncte, cand tragem linie, o sa vedem unde ne situam. Obiectivul nu este play-offul, poate a fost la inceptuul campionatului, cand au venit asa-zisii investitori spanioli, cand vorbeau de zeci de milioane de euro. In momentul de fata, din toamna si pana acum, e foarte greu sa te gandesti ca obiectivul este play-off, trebuie sa aratam un joc bun, consistent, sa incerci sa aduci cat mai multe puncte.” a mai spus Nicolae pentru aceeasi sursa.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare