AcasăStiri DinamoAbsente importante pentru Cfr maine seara

Absente importante pentru Cfr maine seara

Dinamo intalneste pe Cfr Cluj maine seara intr-un meci foarte important pentru echipa noastra.

Cfr vine dupa o victorie istorica in Europa League, clujenii fiind la un pas de primavara europeana. Tocmai de aceea Dan Petrescu va oferi minute in campionat si jucatorilor care nu au evoluat joi seara:

“Ciprian Deac si Andrei Burca nu vor face deplasarea pentru jocul cu Dinamo, ii las sa se concentreze pe echipa nationala. Traore este bolnav, nu s-a antrenat deloc trei zile, are ceva probleme, cred ca mai dureaza trei zile pana isi revine.

Nu vreau sa-mi dau cu parerea daca ar fi meritat alti jucatori de la CFR sa fie la nationala. Orice antrenor care merge la echipa nationala are obiectiv sa se califice, asta e vrajeala ca ai timp, n-ai cum sa zici ca formezi o echipa, nu te asteapta nimeni. Mai bine Omrani ar fi naturalizat, sa joace la nationala, n-ar fi rau. Billel nu stie in ce tara traieste daca-l intrebi“, a declarat Dan Petrescu la conferinta de presa premergatoare partidei.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare