miercuri, iulie 17, 2024
AcasăStiri DinamoViitorul Pandurii-DINAMO BUCUREȘTI: Avem primul 11 trimis de Burcă! Surprize mari

Viitorul Pandurii-DINAMO BUCUREȘTI: Avem primul 11 trimis de Burcă! Surprize mari

Dinamo are astăzi din nou meci în liga secundă, la câteva zile distanță după rezultatul dezamăgitor cu Oțelul Galați.

Primul meci de pe teren propriu a însemnat și prima înfrângere a sezonului pentru echipa noastră, un rezultat nedrept privind la desfășurarea ostilităților din teren, dar un rezultat pe care trebuie să îl acceptăm, așa cum trebuie să acceptăm și minusurile pe care le avem în cadrul lotului. O înfrângere care ne-a arătat faptul că încă suntem departe de ceea ce înseamnă o echipa de promovare, dar care are totuși și loc de creștere.

Astăzi avem șansa să ne revenim cu un succes, în deplasare, împotriva unei echipe care se bate pentru evitarea retrogradării, Viitorul Pandurii Tg Jiu. O formație care a pierdut în primele două runde, 0-1 și 0-2, acasă cu Dumbrăvița și în deplasare cu Poli Iași.

O echipă cu foarte mulți tineri în componență, care evoluează pe un stadion foarte frumos, care va fi populat de fanii dinamoviști veniți din toată țară pentru acest meci, colega noastră Alexandra Soigan va fi și ea prezentă la datorie pentru a realiza fotografii și filmări de la partidă.

Unn meci care trebuie să aducă 3 puncte în conturile echipei noastre, mai ales că avem un plus de valoare față de trupa gorjeană antrenată de Florin Stângă, cu toate problemele pe care le avem încă și cu nevoia de transferuri, Dinamo este echipa mai valoroasă și trebuie să arătăm asta în teren.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE OVIDIU BURCA

DENIS ONCESCU- GABRIEL MOURA, DENIZ GIAFER, QUENTIN BENA, COSTIN AMZAR- DANIEL IGLESIAS, NELUT ROSU – ANTONIO BORDUSANU, LAMINE GHEZALI, VALENTIN LAZAR- VASILE BUHAESCU

Rezerve: Fara, Tone, Rosu, Tira, C. Ionescu, Bani, Patriche, Buleica, Pop

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare