VIDEO: Imagini cu noul mijlocaș al lui Dinamo!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a anunțat ieri un nou transfer pentru sezonul 2022/2023.

Dani Iglesias vine să întărească mijlocul terenului, acolo unde Ovidiu Burcă avea mare nevoie de întăriri în perspectiva noului sezon, mai ales dacă ținem cont de situația incertă a lui Antoni Ivanov. Născut pe 17 iulie 1995, Dani Iglesias a semnat ieri contractul și așteptările sunt mari de la mijlocașul înalt de 1.73.

Acesta are experiență la nivel de prima ligă, în Croația și Slovacia, astfel că se anunță un transfer interesant pentru echipa noastră.

Prin venirea lui Dani Iglesias, Burcă are acum mai multe variante pentru mijloc, unde Nelut Roșu vine și el cu un mare plus. Dacă se va ajunge la o înțelegere și cu Ivanov, atunci centrul va fi foarte bine acoperit și Dinamo va avea mijloc de promovare cu cei trei. Cu siguranță însă nu trebuie să fie ultimul transfer, echipa încă mai are nevoie de veniri pe mai multe posturi.

Mai jos aveți imagini cu noul jucător al lui Dinamo!

,,Dinamo 1948 București anunță transferul mijlocașului spaniol Dani Iglesias la clubul nostru, a declarat administratorul special Vlad Iacob pentru paginile oficiale de Facebook și Instagram ale clubului. Ultima oară la Sered, în prima ligă a campionatului din Slovacia, Dani Iglesias (27 de ani) și-a început cariera la Deportivo La Coruna și a mai evoluat în Spania pentru Alaves și Guadalajara.

În 2018, Dani Iglesias a făcut pasul în campionatul Croației, a jucat pentru Istra și Rijeka, iar în ultimele două sezoane competiționale a evoluat în Slovacia pentru Spartak Trnava și Sered. 24 de meciuri a jucat Dani Iglesias, sezonul trecut, pentru Sered, în campionatului Slovaciei.

32 de partide e adunat Dani Iglesias în prima ligă din Croația pentru Istra și Rijeka. În tricoul croaților de la Rijeka a jucat 3 meciuri în Europa League.
2 selecții la reprezentativa sub 17 ani a Spaniei are Dani Iglesias.
27 de ani a împlinit Dani Iglesias în această lună, pe 17 iulie.
Bun venit, Dani Iglesias!” a fost mesajul DINAMO BUCURESTI

loading...

Lasă un răspuns