Victorie in meciul cu Astra! Echipele folosite

Stiri Dinamo

Dinamo a disputat în această după-amiază un ultim meci de verificare înainte de reluarea campionatului, acolo unde Dinamo are mare nevoie de puncte, astfel încât să urcăm în clasament!

Echipa antrenată de Mircea Rednic a câștigat meciul amical cu divizionara secundă Astra Giurgiu, scor 2-1 (2-1) prin golurile marcate de Ahmed Bani (11) și Deian Sorescu (25), respectiv Claudiu Dragu (23).

MECIUL A FOST TRANSMIS ÎN DIRECT DE RADIO DINAMO1948 PE CANALUL DE YOUTUBE:

Eșanu – Gluhakovic, R. Popa, A. Radu, Kainourgios – Sorescu, Al. Răuță, C. Matei, Bani – Vestenicky, Ivanovski au jucat în prima repriză a meciului disputat pe stadionul „Conpet” din Ploiești.

Fara (80 Chioveanu) – G. Crețu, Giafer, R. Grigore, A. Radu (65 C. Grigore) – Bordușanu, Itu, S. Filip, Mihaiu – Țîră, Măgureanu (80 Curea) au evoluat în repriza a doua.

Acesta a fost al doilea joc de verificare al dinamoviștilor în această pauză competițională, după 3-2 (1-1) cu Gloria Buzău, locul 5 în Liga 2, sâmbăta trecută, două reprize de 60 de minute, marcatori fiind Deian Sorescu, Sebastian Ghinga (autogol) și Tomas Vestenicky.

Liga 1 se va relua la finalul acestei săptămâni cu prima etapă a returului, echipa noastră urmând să joace în deplasare cu FC Voluntari.

Iată, mai jos, programul dinamoviștilor în primele trei etape ale returului, anunțat de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):
Etapa a 16-a
FC Voluntari vs Dinamo București
luni, 22 noiembrie, ora 20:30, Voluntari, Stadion „Anghel Iordănescu”

Etapa a 17-a
Dinamo București vs U Craiova 1948
vineri, 26 noiembrie, ora 20:30, București, Stadion „Dinamo”
Etapa a 18-a

Academica Clinceni vs Dinamo București
vineri, 3 decembrie, ora 21:00, Giurgiu, Stadion „Marin Anastasovici” FC DINAMO FACEBOOK