Una spunem, alta fumam.

Editorial

Scris de:

Increderea  apare atunci cand intre vorbe si fapte exista coerenta. Cand ceea ce declari este tot una cu ceea ce realizezi, capeti credibilitate.Din pacate, senzatia pe care o am atunci cand vad ceea ce se intimpla cu transferurile  la DInamo, este ca sunt pacalit. 

“Suntem în discuţii cu mulţi. Vrem doar calitate, nu să facem transferuri de dragul de a ieşi la număr. Vrem să aducem oameni care să ne ajute să creştem. Nu vom efectua tranzacţii doar ca să le facem”- declara Ionel Danciulescu in data de 22.06.201l.

Era o declaratie frumoasa, care a dat bine in presa si care a hranit  sperantele fanilor Dinamovisti,

Se pare ca Iulie nu este degeaba denumita luna lui cuptor. Temperaturile ridicate au afectat foarte tare logica si retorica celor care se ocupa de destinele clubului nostru. Doar asa imi pot explica achizitionarea „titularului” Oliva, a „superjucatorului” Daniel Popa, plecarea lui Anton si mai nou, foarte posibila inregimentare a „legendarului” Raul Costin.

 

Raul este un jucător cu state vechi în prima divizie, cu meciuri de cupe europene și eu cred că ar putea fi un jucător de lot foarte bun”, a explicat Dănciulescu ieri pentru Digisport.

 

Observam o schimbare de macaz brusca, o modificare de discurs in proportie de 100% si nu pot sa nu ma intreb daca oamenii astia au, sau nu, responsabilitatea propriilor declaratii,

Am inteles ca jucatorii de calitate se pot aduce greu, spre sfarsitul prioadei de transferuri, putem intelege in anumite limite si lipsa disponibilitatilor financiare, dar sa astept inceputul campionatului pentru a ii aduce pe Raul Costin si Daniel Popa este peste puterea mea de intelegere.

Domnilor sa ne anuntati cand putem avea incredere in voi.

Hai Dinamo!

 

Decizia luata in cazul lui Nistor

loading...

Comentariile sunt închise.