Un nou meci de pregătire! Unde poate fi urmărit meciul DINAMO-Blejoi

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo va juca în această dimineață un nou meci de pregătire.

A fost o perioadă complicată din punct de vedere al disputării meciurilor de pregătire, Dinamo a fost nevoită să anuleze două meciuri amicale, partidele cu Progresul Spartac și CSM Slatina. Însă antrenamentele și-au urmat cursul normal și astăzi așteptăm o evoluție bună a băieților noștri, împotriva unei echipe de liga a treia, CS Blejoi.

Adversara de astăzi face parte din seria a 5-a din liga a treia, fiind prima clasată, astfel că se anunță un meci interesant. În mod normal ar trebui ca ritmul de joc să fie unul mai bun după câteva săptămâni de antrenamente, sperăm să vină și victoria, să fie un meci cu goluri.

Așa cum v-ați obișnuit deja, partida va fi transmisă în direct pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948, începând cu ora 12:00. Partida poate fi urmărită pe LINKUL de mai jos. Nu uitați să dați un LIKE și SUBSCRIBE la canalul nostru de Youtube, acolo unde transmitem în direct toate partidele de pregătire ale echipei noastre.

,,Știam dinainte că perioada asta va fi de încărcare, de acumulare, dar lucrăm frumos față de alte echipe, nu există comparații, se lucrează mult cu mingea. Suntem conștienți că efortul de acum o să ne ajute pentru startul sezonului, trebuie să fim în formă bună înainte de primul meci. Meciul amical este un antrenament mai intens față de un antrenament obișnuit, să te poți focusa mult mai mult pe ce ai de făcut, ca și zonă de lucru. O să avem suficiente meciuri, până la prima partidă oficială vom fi bine cu aceste meciuri anulate, nu este un mare minus.” Iulian Rosu

,,E un presezon normal, o mulțime de antrenamente, ar trebui să fie mai multe meciuri, dar din păcate nu am putut evolua din cauza vremii. Intensitate ridicată, foarte multă muncă, e normal în perioada de pregătire să ne încărcăm să fim pregătiți pentru primul meci oficial. E o perioadă lungă, dar avem nevoie de o perioadă de vacanță de o lună de zile. Acum ne recăpătam forma fizică, nu este ceea ce ne place în mod special, niciun jucător nu e încântat de perioada aceasta, dar trebuie să facem asta și muncim din greu.” Dani Iglesias

,,Perioada de pregătire a început foarte bine pentru noi, în ultimele zile am avut antrenamente destul de grele, intensitatea a crescut de la o săptămână la alta. Ne-au ajutat primele două meciuri amicale, dar din păcate ultimele două s-au anulat. Eu zic că nu este o problemă, am compensat cu antrenamente, rămânem concentrați și per total pregătirea decurge foarte bine.”,Andrei Florescu

loading...

Lasă un răspuns