Ultimul meci pentru echipa secundă!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Astăzi va lua sfârșit parcursul echipei secunde în ediția 2020/2021 a ligii a treia la fotbal.

Va fi ultimul meci pentru echipa antrenată de Sorin Colceag. Ultimul adversar din această ediție de campionat va fi ultima clasată, CS Balotești.Este un ultim prilej pentru echipa noastră de a face spectacol înainte de finalul de sezon, adversara de astăzi are un singur punct obținut în 18 etape.

Dinamo ocupă locul 7 în seria a patra a ligii a treia, cu 21 de puncte. Nu putem coborî mai jos în clasament, dar în funcție de rezultatele indirecte, putem urca până pe locul 5, ocupat momentan de Tunari, care are 23 de puncte. Voluntari II are 22 de puncte. Însă șansele să le depășim pe cele două sunt destul de mici, Voluntari II întâlnește pe Rapid II, în vreme ce Tunari o întâlnește pe Chiajna II, echipe aflate sub noi în clasament.

Dar chiar și așa, ar fi bine să încheiem sezonul cu un succes, în direct la Radio Dinamo1948. Așa cum ați putut urmări pe tot parcursul sezonului, toate meciurile disputate pe stadionul Dinamo, câteva și din deplasare, au fost transmise în direct pe pagina noastră de facebook și pe canalul de Youtube. Sper să încheiem cu o transmisie de bună calitate, așa cum am reușit la ultima întâlnire de acum două săptămâni, când am învins pe Tunari cu 2-0.

A fost o mare bucurie pentru noi să va putem oferi aceste meciuri live, sperăm să ne revedem cu bine și din sezonul următor! Dar până atunci, să ne bucurăm de meciul de astăzi!

DINAMO-BALOTESTI, Ora 15:00, LIVE PE RADIO DINAMO 1948!

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns