Teja si Andone reactii dure in privinta lui Dinamo: „Cine greseste, sa plateasca”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este echipa care a suferit cel mai mult din cauza protocolului medical, care nu a fost respectat de celelalte echipe.

Formatia noastra a fost oprita de la joc in doua randuri, dar adversarii din Liga I considera ca Dinamo ar fi prea avantajata de Liga si celelalte formatii sufera din cauza asta, cel putin asa reiese din declaratia lui Mihai Teja, antrenorul adversarei de duminica:

„Nu trebuie ca celelalte echipe sa sufere toate din cauza uneia singure, cu ce suntem noi de vina pentru ce s-a intamplat la Dinamo! Sa stai inca 3 saptamani sa astepti, jucatorii sunt epuizati.

Sunt adeptul sa fie fair play, sa se decida pe teren, dar cine greseste sa plateasca, asa se intampla pe teren la fel ca in viata. Trebuie sa se elimine jucatorii infectati si sa joace cu cine poate ca sa se termine odata campionatul,” a declarat Teja dupa meciul pierdut de Voluntari la Iasi.

Andone spune ca Dinamo trebuie sa joace, chiar daca jucatorii nu s-au antrenat de 2 saptamani. Fostul mare jucator si antrenor dinamovist considera ca retrogradarea trebuie decisa pe teren, chiar daca echipa noastra are foarte multe restante si ar trebui sa joace meciuri din 2 in 2 zile:

„Dinamo se afla intr-o situatie extrem de dificila. Dupa 4-5 zile de antrenament, sa joci… Dar e sansa lor. Daca va accepta Federatia, retrogradarea se va decide efectiv pe teren. Asa ar fi fair-play. Noi discutam daca FRF accepta programul pe care l-a dat LPF.

Dinamo pleaca cu un handicap, dar nu are un lot rau. Are un lot valoros, in opinia mea, are si jucatori cu experienta… Sunt nepregatiti, asta e handicapul mare, dar acum e vorba si de vointa. Ce pregatire!? E vorba de soarta unui club de traditie si trebuie sa faca orice ca sa te salvezi de la retrogradare” , a declarat presedintele lui FC Voluntari, Ioan Andone.

loading...

Lasă un răspuns