AcasăStiri DinamoIonel Danciulescu: "Suporterii si-au incurajat echipa neconditionat"

Ionel Danciulescu: „Suporterii si-au incurajat echipa neconditionat”

Dinamo poate reveni in aceasta seara pe prima pozitie, ultima oara cand s-a intamplat acest lucru, fiind in perioada Ciobotariu/Bonetti, in sezonul 2011/2012. Un moment important si Ionel Danciulescu a explicat motivele pentru revenirea in top a echipei noastre, care a remarcat aportul oferit de suporterii dinamovisti, dar si modul in care Mircea Rednic si Ionut Negoita au gestionat situatia.

”Atmosfera în cadrul lotului nostru este una foarte bună. Nu avem probleme financiare, cum au alte cluburi, suntem pe un drum foarte bun iar la acest aspect un rol important l-au avut trei aspecte.

În primul rând, nea Mircea (n.r. – Mircea Rednic) a reușit să formeze un lot competitiv și o echipă puternică iar acest lucru este validat de rezultatele noastre de până acum.

Apoi, un rol important îl are și Ionuț Negoiță. Chiar dacă nu apare așa des la televizor și evită orice fel de conflicte de orice natură, finanțatorul nostru se implică foarte mult în activitatea echipei. Asigură liniștea financiară, plus că are grijă și de viitor prin investițiile de la Săftica.

Nu în ultimul rând, un rol esențial îl au și suporterii, care au dovedit că au fost mereu alături de echipă și care și-au încurajat necondiționat favoriții”, a spus Ionel Dănciulescu pentru digisport.ro.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare