Start in noul campionat! Prima surpriza

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Gata, a venit si ziua debutului n noua editie de campionat pentru Dinamo.

Echipa noastra a inceput sezonul cu dreptul, cu un nou trofeu adus in vitrina clubului, Supercupa Romaniei. Victoria 26-24 cu Timisoara a fost una muncita, este normal sa fie si ceva sincope in joc, mai ales ca nu au putut evolua toti jucatorii, avem in continuare absente, dar nucleul format in acesti ani face din Dinamo o forta a campionatului.

Astazi baietii nostri vor debuta in noua editie de campionat, in sala Dinamo, de la ora 18:00, intr-un meci impotriva celor de la HC Vaslui, o echipa ce este o necunoscuta pentru noi, dar bineinteles ca nu ar trebui sa se puna in niciun moment problema invingatoarei. Ca fapt divers, la Vaslui evolueaza in acest sezon fostul nostru inter, Florin Acatrinei.

Fanii dinamovisti sunt asteptati la sala, pentru a-i incuraja si sustine pe cei care ne-au adus atatea bucurii in acesti ani. Din pacate, meciul nu va fi transmis la TV, dar vom veni cu imagini si informatii de la meci, la finalui disputei.

Prima surpriza a sezonului 

Campionatul a debutat marti cu o supriza, Minaur Baia Mare a invins pe Dobrogea Sud pe teren propriu cu 25-23. Dobrogea Sud este echipa pe care Dinamo a umilit-o in finala campionatului trecut, iar Minaur se pare ca si-a propus pentru acest sezon sa revina in elita handbalului masculin, dupa ce in ultimele editii de campionat nu au mai contat in lupta pentru play-off.

Cum isi bate joc federatia de Dinamo! Clubul va actiona in instanta

loading...

Lasă un răspuns