Cum isi bate joc federatia de Dinamo! Clubul va actiona in instanta

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a castigat ieri Supercupa Romaniei, dar nu am putut urmari la lucru toti jucatorii veniti in aceasta vara.

Shebib, Jamali si Vrankovic inca nu pot evolua pentru echipa noastra, se stiu situatiile lor, dar ieri a fost un moment ciudat. Nantes Campos, interul venit in aceasta vara la Dinamo din Spania, nu a fost lasat sa joace!

La meciul de ieri, brazilianul Nantes Campos a fost trecut pe foaia de joc, a fost prezentat, a stat alaturi de coechipieri in prima repriza, dar nu a intrat pe teren. La pauza, oficialii de la Dinamo au fost anuntati de observatorul partidei, Ion Serbu, ca brazilianul nu are drept de joc si ca nu mai poate sa stea pe banca tehnica in partea a doua.

“E strigator la cer. O repriza a avut voie, a doua nu. Luni, o sa dam federatia in judecata, Dinamo ca si club, Nantes Campos ca persoana fizica. I s-a luat dreptul la munca. Noi am prezentat adeverinta de la imigrari cum ca a depus actele si asteapta permisul de munca. Dar acolo, pe acea adeverinta, sunt toate datele. Plus ca in regulamentul Supercupei Romaniei nu este stipulat nicaieri ca trebuie sa aiba permisul de munca. Federatia stie ca pentru un astfel de permis se asteapta minimum 75 de zile?”, a declarat Daniel Georgescu conform gsp.

Dinamo a castigat primul trofeu al sezonului, Supercupa Romaniei, dupa 26-24 cu Poli Timisoara. DINAMO: Lazar, Missaoui, Heifarirad – Dima, Vujici, Bannour 4, Alouini 7, Savenco 1, Asoltanei, Hosu, N. Negru 3, Gavriloaia 4, Zulfici, Kuduz 6, Nantes, Mousavi 1. Antrenor: Constantin Stefan

Cupa a venit in Stefan cel Mare! APLAUDATI CAMPIOANA!

loading...

Lasă un răspuns