Spanzura-te, Gigi

Dinamo a intalnit rivala de la fscb, in cel mai important meci al acestui inceput de an.

Piscitelli- Kostrna, Puljic, Grigore, Sin- Filip, Mrzljak- Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu, Perovic, a fost primul 11 ales de Dusan Uhrin pentru aceasta partida.

Meciul incepe cu o ezitare a lui Balgradean care era cat pe ce sa ii faca un cadou nespera lui Perovic. Meciul continua cu o usoara dominare a celor de la fcsb, dar Dinamo se apara bine si pare a absorbi usor atacurile adversarilor.

Fcsb are prima ocazie mare in minutul 16, din fericire penru noi, sutul lui Coman, scapat inexplicabil din marcaj, trece pe langa poarta noastra.

Dinamo are si ea o sansa buna in minutul 20, dupa o pasa lunga a lui Grigore, Moldoveanu il angajeaza bine pe Mrzljak dar sutul este prins de Balgradean.

Goooooooooolllllllll Dinamo, lovitura libera magistral executata de Sin si Dinamo reusea sa deschida scorul in minutul 37.

Finalul primei reprize aduce o accidentare groaznica a lui Perovic, iar cei de la fcsb raman in 10 oameni. Din pacate atacantul nostru a plecat de la stadion in ambulanta. Popa i-a luat locul lui Perovic in echipa noastra.

Din pacate Ioan Filip face o gresela mare, la o faza fixa, faulteaza in careu si oaspetii egaleazain minutele de prelungire ale primei reprize. Scorul pauzei 1-1, dupa o repriza cu multe evenimente.

O noua oportunitate buna, pentru echipa noastra, in minutul 52, Sorescu trage putin pe langa poarta din lovitura libera. Popa este si el aproape de gol in minutul 56, dar sutul de la marginea careului se duce peste poarta.

Uhrin schimba in minutul 58, Lazar intra in locul lui Moldoveanu.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL DINAMOOOOO in minutul 64 Vali Lazar inscrie din pasa lui Sorescu.

Sorescu rateaza incredibil in minuul 70, o ocazie cum rar am putut vedea in acest sezon, la o faza la care avea si varinta pasei la Fabbrini.

Dinamo continua sa aibe posesia superioara dar facem multe cadouri rivalilor gresind pase simple. Oaspetii au si ei o ocazie mare in minutul 8o, dar scapam cu bine dupa o faza grea.

Rauta il inlocuieste pe Sin in minutul 85 si Uhrin epuizeaza cea de a 3-a schimbare.

Victorie si astepam ca patronul fcsb sa isi tina promisiunea.