Se confirmă informația RD1948

Stiri Dinamo

Scris de:

După cum v-am anunțat de dimineață în exclusivitate, Plamen Iliev nu va mai continua la Dinamo.

A venit și confirmarea oficială din partea clubului, care a anunțat transferul portarului bulgar la Hermannstadt:

,,OFICIAL. Plamen Iliev la Hermannstadt
FC Dinamo București și FC Hermannstadt au ajuns la un acord pentru transferul portarului bulgar Plamen Iliev la clubul sibian. La Dinamo din luna septembrie a anului trecut, Plamen Iliev a apărat 10 meciuri pentru echipa noastră în această ediție de campionat.
Mult succes în carieră, Plamen Iliev!”

Plamen Iliev nu a dorit să mai continue la Dinamo, chiar și după indepărtarea lui Mircea Rednic.

După meciul cu ”cântec” de la Mioveni, în care Dinamo a fost învinsă cu 2-1, cu largul concurs al portarului bulgar, care a primit un gol parabil, dar a și comis un penalty inexplicabil, acesta a fost acuzat direct de antrenorul de atunci al echipei Mircea Rednic.

Tehnicianul dinamovist l-a acuzat pe bulgar de intervenția la penalty, iar pentru meciul cu Farul a fost exclus. După demiterea lui Mircea Rednic, Iuliu Mureșan anunța triumfal faptul că Plamen Iliev va reveni la echipă. A revenit, însă fără niciun fel de dorință de a mai continuă la Dinamo, acesta refuzând să mai evolueze pentru echipa care îi plătea un salariu mult peste media Ligii I.

Cu un C.V. totuși bun, cu prezențe în prima reprezentativă a Bulgarie, având 19 prezente în națională Bulgariei, Iliev nu și-a găsit echipă în perioada de mercato, nicio echipa nu a fost interesată de serviciile sale și astfel s-a ajuns în ultima zi de mercato ca el să își găsească formație.

Un transfer însă surprinzător pentru portarul bulgar, care a preferat să meargă în liga secundă, în loc să continue la Dinamo, acolo unde cu siguranță ar fi avut de departe prima șansă la titularizare, ținând cont de evoluțiile extrem de modeste din partea portarilor utilizați în 2022, Figueiredo, dar mai ales Chesneau

loading...

Lasă un răspuns