Să câștige Dinamo

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Din punct de vedere sportiv, Dinamo arată foarte rău momentan, dar avem de dus o luptă și mai importantă, lupta financiară pentru ieșirea din insolvență.

În ultimele săptămâni s-a discutat, scris, vorbit, foarte mult despre venirea iminentă a lui Mohammad Murad la Dinamo. Chiar săptămâna trecută a avut o loc o întâlnire la care a participat și omul de afaceri, iar proiectul investiției sale se conturează, urmând să aibă alături și alți oameni de afaceri. Însă până nu avem semnătură, până când nu vor prelua acțiunile de la Serdean și până când nu vor veni primii bani în club, rămân doar vorbe.

În emisiunea de vineri dimineață de la Radio Dinamo1948, domnul Dorin Iacob afirma faptul că astăzi ar urmă să se lămurească și alte probleme:,,A rămas încă neadaptată la situație poziția lui Șerdean. Până luni seară ,se vor mai definitiva demersuri cu alți 2-3 investitori și negocierea cu Șerdean . ASTA E REALITATEA ȘI SENSUL DISCUȚIILOR!’ Coinvestitori!! până luni după-amiază … lângă alți deja conturați aseară”

Fanii dinamoviști sunt nerăbdători să afle noutăți, pozitive desigur, suntem și noi sătui de veștile proaste adunate în decursul timpului. Un salariu a fost achitat pe data de 15 august, prin intermediul banilor strânși prin programul DDB, de la fanii dinamoviști (aviz celor care spun că fanii au dat acei bani, era evident, programul DDB este al fanilor dinamoviști). Însă problemele lui Dinamo merg dincolo de achitarea salariilor, vin și banii prevăzuți în planul de reorganizare și dacă mai vorbim de întăriri, mai vin și alți bani necesari.

De vineri am aflat despre interesul unui alt om de afaceri, anunțat de către cei de la Playsport, Diya William Shoucair, conațional cu Mohammad Murad.  Diya Shoucair este stabilit de foarte mulți ani în România și deține o afacere foarte puternică în domeniul utilajelor de agricultură și construcții. Pare a fi interesat de preluarea clubului, săptămâna această va avea o discuție cu Ionuț Negoiță cu privire la partea din Săftica deținută de fostul acționar (pardon, tatăl fostului acționar).

Să fie o luptă pentru preluarea lui Dinamo, atâta interes încât din cei doi, să iasă un viitor investitor, în adevăratul sens al cuvântului, pentru clubul nostru. Adică, să câștige DINAMO! Și victoria să vină cât mai repede cu putință.

loading...

Lasă un răspuns