Ripensia -Dinamo , avem formula de start

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are multe absente pentru meciul de astăzi , cu toate aceastea alb-roșii pleacă favoriți în acest joc.

Dinamo merge la Timișoara cu gândul de a trece în faza următoare a Cupei României, să întrerupem seria negativă începută odată cu înfrângerea de la Buzău, împotriva Chindiei.

Multe lucruri s-au schimbat în ultimele săptămâni, din momentul în care a început seria negativă pentru Dinamo. Dario Bonetti a fost dat afară (teoretic), ori mai bine zis nu mai este antrenorul lui Dinamo. Au venit între timp și alți jucători, acum două zile a fost semnat cel de-al 9-lea jucător. Despre venirea lui Rednic se vorbește tot mai mult, dar cert este că astăzi avem șansa să câștigăm împotriva unui adversar teoretic mai modest, dar care ne poate pune mari probleme.

În ultimele două sezoane, Dinamo a ajuns de fiecare dată în semifinalele Cupei României, în stagiunea trecută fiind la o lovitură de pedeapsă distanță de o finală atât de așteptată, dar care nu a mai venit. Parcursul din acest sezon începe la Timișoara, împotriva Ripensiei, o echipă de mijlocul clasamentului în liga secundă. Am văzut însă că în Cupa României se pot întâmpla multe lucruri surprinzătoare, așadar nu ar trebui să tratăm meciul cu un aer de superioritate, pe care nici nu trebuie să îl avem, în condițiile date.

AVEM PRIMUL 11:

Esanu- Radu, Rauta, Itu, Matei, Tira, Sorescu, Grigore, Popa, Bani, Moldoveanu

Rezervele echipei noastre: Iliev, Dudea, Neicutescu, Giafer, Borcea, Magureanu, Cretu, Amzar.

 

EXCLUSIV: Concluzia raportului de cauze și împrejurări care au dus la starea de insolvență!

În urmă cu aproximativ 3 săptămâni, a fost invitat în studioul Radio Dinamo 1948, administratorul judiciar al clubului Dinamo, Răzvan Zăvăleanu.

Acesta a explicat faptul că urmează să fie întocmit un raport, în urmă căruia să fie stabiliți clar vinovații pentru situația în care a ajuns clubul Dinamo.

“Așa cum am mai spus, noi nu plecăm de la idei preconcepute. Lucrurile în legătură cu acționării urmează să fie dezbătute în fața judecătorului sindic în urma raportului privind cauzele și împrejurările care au dus la starea de insolvență și vom lua atunci o decizie.

Judecătorul sindic a majorat termenul în care trebuie să prezentăm raportul, sunt multe documente de verificat, am început să formulăm o anume opinie, însă nu este finală. Aceste concluzii vor fi clar formulate, vor fi prezentate în față judecătorului sindic și se va lua o decizie cu privire la persoanele care se fac responsabile”, declara atunci Razvan Zavaleanu. 

Acest raport a fost întocmit și concluziile sunt extrem de clare: Acestea sunt prezentate în exclusivitate mai jos

,În fapt, managementul defectuos al membrilor din conducerea Dinamo 1948 SA, respectiv Lotus Perfect Products SRL, Fernandez Pablo Manuel Cortacero și Couto Lago Alejandro, a fost cauza principala a intrării debitoarei în incapacitate de plată, ce a culminat cu deschiderea procedurii insolvenței prin intermediul prin Încheierii de ședința pronunțată la data de 28 iunie 2021, în dosarul nr. 18583/3 2021, aflat pe rolul Tribunalului București, Secția a VII-a Civilă.

Văzând ieșirile din patrimoniu, în conformitate cu atribuțiile ce îi sunt conferite prin Legea nr. 85/2-14, în vederea analizării incidenței prevederilor art. 117-122 din același act normativ, administratorul judiciar va solicita informații și documente suplimentare debitoarei, urmând să analizeze care sunt ieșirile amintite în cuprinsul raportului au avut menirea să conducă la îmbunătățirea/eficientizarea activității sau care din aceste ieșiri îmbracă formă unor operațiuni frauduloase ale debitorului în dauna drepturilor creditorilor.

În ipoteza în care se va constata că oricare din ieșirile amintite mai sus (dar fără a se limita la acestea) îmbracă forma unor operațiuni frauduloase ale debitorului în dauna drepturilor creditorilor, administratorul judiciar va promova acțiuni pentru anularea acestora și repunerea părților în situația anterioară.

Reorganizarea reprezintă soluția cea mai benefică pentru recuperarea unui procent cât mai ridicat din totalul creanțelor înscrise în Tabelul de Creditori”, se arată în concluziile formulate.

loading...

Lasă un răspuns