AcasăStiri DinamoReactia lui Negoita dupa victoria lui Dinamo! Ce spune despre negocierile cu...

Reactia lui Negoita dupa victoria lui Dinamo! Ce spune despre negocierile cu grupul reprezentat de Florica

Dinamo a castigat clar meciul cu Fcsb, 2-1, desi diferenta de pe tabela putea fi mult mai mare.

„Nu am fost la meci. Jucatorii si staff-ul trebuie felicitati. A fost o partida asa cum ar trebui sa fie toate, cu miza, cu determinare. Pentru mine, e o mare dezamagire, pentru ca am avut lot de play-off. Nu inteleg de ce am ratat acest obiectiv.

Cred ca a fost un cumul de factori. Specialistii ce spun, cand dai 6 minute prelungiri si te duci la 10 minute? E de discutat. E o intrebare pe care eu mi-o pun. In plus, s-a stricat climatul in vestiar in perioada trecuta, arbitrii ne-au ciupit destul de mult. Ei sunt Dumnezei, iar noi niste oameni care bagam bani. Ne ofticam, ne suparam si ne agitam degeaba”, a declarat Negoita la GSP Live.

Negoita a vorbit si despre faptul ca negocierile cu grupul ADBD, condus de Tanhoon Nimer sunt in plina desfasurare: „Asteptam, momentan vad ca suporterii s-au mobilizat, suntem destul de aproape sa obtinem suma pentru licenta, ceea ce este foarte important. Sper sa se materializeze si intr-un transfer catre un proprietar. Au fost ceva reprezentanti la meci. Ei s-au interesat de Dinamo pe filiera Claudiu Florica”.