miercuri, iulie 17, 2024
AcasăEditorialPrezentare de echipament, fără sponsor momentan! Ultimele detalii

Prezentare de echipament, fără sponsor momentan! Ultimele detalii

Dinamo a anunțat ieri brusc, faptul că s-a încheiat colaborarea cu WIN2, cei care au devenit sponsori principali ai echipei după revenirea în prima ligă.

Venirea lor ca sponsori principali a fost și atunci un motiv de dispută între Vlad Iacob și R&W, fiecare având altă preferință, până la urmă a avut câștig de cauză Vlad Iacob, administrator special atunci, el a fost cel care a ales WIN2. Avantajul a fost legat de faptul că suma obținută a fost mai mare și WIN2 a permis accesul altor sponsori pe partea din față a tricoului, pe de altă parte Andrei Nicolescu și Eugen Voicu își doreau un sponsor cu expunere mai mare, având atunci discuții avansate cu Betano, care ar putea deveni acum sponsor principal, cei de la Betano fiind totodată sponsori la U Craiova și FCSB. Nu este nimic sigur însă în momentul de față, se pare că nu este singura opțiune.

Din informațiile noastre, astăzi nu va fi anunțat nimic legat de noul partnener oficial în evenimentul dedicat lansării echipamentului, va fi un eveniment separat pentru anunțarea noului sponsor și se pare că sunt șanse mari să se rezolve acest lucru până la meciul cu CFR, de duminică seară.

La evenimentul organizat astăzi la shop-ul Macron, acolo unde Dinamo va avea un spațiu dedicat produselor alb-roșii, va fi prezent Andrei Nicolescu, care va primi inevitabil întrebări despre campania de transferuri, dar și despre situația sponsorului principal.

Radio Dinamo1948 va fi prezent la evenimentul dedicat lansării echipamentului, cel mai probabil nu va putea fi transmis LIVE, din cauza condițiilor din locație, dar vom reveni cu imagini foto, video, precum și cele mai importante declarații de la fața locului.

,,Echipamentele pentru noul sezon și produsele oficiale sunt disponibile în noul Corner Shop Dinamo 1948! De miercuri, 10 iulie, echipamentele de joc pentru sezonul 2024-2025 și alte produse oficiale cu însemnele clubului nostru sunt disponibile în Macron Sports Hub,
amplasat pe Bd. Basarabiei 94 din Capitală.

Cel mai așteptat eveniment va începe la ora 16:00, iar fanii prezenți la Macron Sports Hub vor avea ocazia să achiziționeze primele 148 de tricouri, ediție limitată. Surprizele nu se opresc aici! Cei mai frumoși suporteri din România se vor întâlni cu o parte din jucătorii echipei noastre, cu antrenorul Željko Kopić și alți invitați dinamoviști.

Nu vor lipsi, în cadrul lansării noului echipament, sesiunile de autografe și fotografiile de colecție în alb și roșu. Intrăm în linie dreaptă, pentru sezonul 2024-2025, echipați în culorile pe care le iubim!”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare