AcasăEditorialPandurii Dinamo: Mutări ofensive pregătite de Contra

Pandurii Dinamo: Mutări ofensive pregătite de Contra

 Dinamo are meciul decisiv pentru calificarea în play-off, victoria este singura soluție în această seară pentru a fi siguri de prezența în play-off la finalul sezonului regular.  

Cele două victorii obținute în meciurile cu Botoșani și Craiova ne-au adus în situația de a nu mai depinde de rezultatele celorlalte combatante, pentru a fi siguri de prezența în play-off. Deși poate mulți nu ne creditau cu multe șanse de a reuși trei victorii din trei, Dinamo este la un singur pas de a reuși acest lucru.

Deși s-a discutat foarte mult în prealabil, Dinamo va juca până la urmă la Severin această dispută, în compania echipei conduse de pe margine de Flavius Stoican. Pentru mine nu este el în sine o amintire neplăcută, dar amintirea neplăcută se referă la perioada petrecută pe bancă echipei noastre și rezultatele jenante obținute în acea perioadă, în special în partea a două a mandatului. Pandurii este o echipă complet schimbată față de prima parte a sezonului. Problemele financiare au creat o situație neplăcută, prin care această echipă, foarte posibil viitoare falimentară, să nu poată oferi salarii mai mari de 1000-1500 de euro, unor fotbaliști aflați la prima experiență în Liga I. Din echipă putem remarcă prezența unui Sergiu Negruț, principalul om de gol în aceste etape, marcând de două ori, Daniel Stana, care acum 4-5 ani reușea să impresioneze la Ceahlăul, fiind în discuții chiar să vina la Dinamo. Un alt jucător trecut pe la Dinamo este Dragost Firtulescu, adus chiar de către Flavius Stoican, dar a evoluat extrem, extrem de puțin. Așadar, întâlnim o cvasinecunoscuta.

Dinamo începe să își contureze un prim 11 destul de clar, însă pentru acest meci avem o absență importantă: Sergiu Hanca. De asemenea, nu ne putem bază pe May Mahlangu și Dielna accidentați, iar Oliva acuza ceva probleme. Cam multe absente și toate în zonă de mijloc, se pare că Oliva este mai degrabă soluție la mijloc pentru Contra. Astfel, din informațiile noastre, va putem spune că se pregătește titularizarea lui Tha’er Bawab în ofensivă pentru acest meci. În defensivă, vom avea aceiași jucători care au evoluat și cu pseudo-rivalii în Cupă Ligii, Penedo-Romera-Nedelcearu-Maric-Filip. La mijloc, lângă Azer și Nistor va reveni și Palic în primul 11, iar în atac vârful Nemec va fi ajutat de Bumba și Bawab. O formulă care sperăm noi să ne aducă cele trei puncte atât de importante.

O informație importantă, foarte mulți dinamoviști își anunță prezența la Severin, cred că va fi o asistentă care va surprinde foarte multă lume, desigur Radio Dinamo1948 va fi alături și vom veni cu imagini exclusive de la Severin!

Probleme de lot inaintea meciului de la Severin.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare