AcasăEditorialOrgoliul nu trebuie sa stea in calea transferarii lui Elhamed

Orgoliul nu trebuie sa stea in calea transferarii lui Elhamed

Dupa ziua agitata de ieri, care parea linistita la inceput, dar care a fost animata de acuzele dure venite din partea lui Elhamed, asteptam un semn din partea echipei noastre, sa concretizeze aceasta mutare, mai ales ca situatia contractuala era rezolvata, era vorba doar de a pune pixul pe hartie. Din pacate, pare ca treptat sansele de a-l vedea pe Elhamed la Dinamo scad foarte mult.

Viața e nedreaptă. Am transmis celor de la Gent că Dinamo trebuia să-mi trimită contractul până duminică spre a-l semna, însă nu a venit nimic. E clar că nu mai sunt dorit, din pacate. Când au luptat să mă aducă, am luptat și eu să vin la Dinamo.

 

Dar când nu au mai dat niciun semn, asta e lipsă de seriozitate. Eu încă mai aștept contractul, dar nu mai depinde de mine. Cele bune suporterilor și tuturor dinamoviștilor“ asta a transmis ieri Elhamed noua suporterilor dinamovisti, prin intermediul Radio Dinamo1948, ulterior si prin gsp.ro. O situatie neasteptata, mai ales ca aflasem ca si-a rezolvat situatia cu impresarul si ramasese doar ca Dinamo sa isi dea acceptul. Un transfer atat de asteptat de fanii dinamovisti, a unui jucator pana la urma care a impresionat in putinele luni petrecute in Stefan cel Mare, intr-o perioada extrem de tulbure la echipa.

Am asteptat dupa aceasta declaratie ceva din partea echipei, in primul rand a lui Andone, deoarece el este cel care decide asupra transferurilor. Seara a venit si replica acestuia:

Chiar, sincer, m-a deranjat atitudinea lui Elhamed, când am stat de vorbă. I-am zis că-l doresc, dar la un moment dat cerea bani pentru impresar

Nu stiu daca a fost cea mai diplomata declaratie, nu cred ca era cazul sa il atace pe jucator, sa tinem cont de faptul ca acesta a fost pus intr-o situatie neplacuta in iarna si s-a trezit la final de mercato fara echipa unde sa evolueze, pentru ca Dinamo a taraganat negocierile. Jucatorul si-a rezolvat intre timp situatia, dar Dinamo nu pare sa faca vreun pas in acest moment.

Acum a venit si declaratia impresarului lui Elhamed, cel care l-a adus si pe Kone la Dinamo, unul dintre cei mai buni mijlocasi defensivi din ultimul deceniu.

El are deja două alte oferte din Liga 1 de la echipe foarte bune, apărute imediat după ce Dinamo a spus că renunță la el

Poate fi si o tentativa de a forta putin lucrurile, sa vina replica lui Dinamo, pentru a face pasul decisiv.

In acest moment, nu stiu care sunt sansele sa il vedem pe Elhamed la Dinamo in noul sezon. Situatia a fost gestionata extrem de prost si nu stiu daca orgoliul ar trebui sa stea in calea aducerii unui jucator de certa valoare, care poate pune umarul serios la castigarea unui trofeu. Dar daca mai exista vreo sansa, ar trebui  sa profitam de ea si sa il transferam. Dinamo are mare nevoie de un asemenea jucator!

Impresarul lui Elhamed a vorbit despre situatia jucatorului!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare