AcasăEditorialNoi incepem treaba, Voi pe cand?

Noi incepem treaba, Voi pe cand?

Ioan Andone a avut un discurs optimist la conferinta de presa sustinuta pe data de 23.05.2016 la RIN

Dinamo: Inseamna mult pentru mine, mi-am dorit sa revin, poate sa fie o noua etapa impreuna pentru echipa, club. Ne dorim campionatul, daca nu era obiectiv, nu ma interesa. Nu salariul este important, nu am venit la Dinamo pentru bani. Nu am avut multe discutii referitoare la salariu, au fost discutii legate de intariri, sa alegem jucatori care au caracter, care sa se acomodeze repede, sa facem niste campioni. Atunci cand intri in vestiar, sa ai mentalitate, sa fii luptator. Nu oricine intra in vestiarul lui Dinamo .”

Astfel isi incepea Ioan Andone discursul din momentul prezentarii ca antrenor al echipei noastre. Se faceau atunci promisiuni, se rosteau bugete, se pronuntau nume de jucatori.

 

Au trecut trei saptamani de atunci, trei saptamani in care au fost rostite vorbe, si este minunat pentru ca mai intai a fost gandul, apoi cuvantul, dar totul a ramas din nefericire la stadiul de vorbe.

Maine incepe pregatirea si din ceea ce stiu in acest moment, nu s-a realizat nimic concret din ceea ce se dorea pentru startul pregatirilor.

Pujlic, El Hamed si Erik sunt in continuare tinte asa cum erau si acum trei saptamani.

Ando avea si atunci, are si acum foarte multi jucatori pe lista. Nici atunci, nici acum nu au trecut de la stadiul de nume pe lista la cel de jucator al lui Dinamo.

Ionut Negoita vorbea atunci despre bugete, vorbeste si acum despre bugete, dar faptele concrete ne fac sa ne intrebam CARE BUGETE?

In trei saptamani tot aflam ca la Dinamo „se lucreaza”, dar nu avem jucatori, nu stim cine vine si cine pleaca, nu avem stabilita nici componenta stafului tehnic, nici macar nu stim datele de disputare ale meciurilor amicale din primul turneu de pregatire.

 

Domnilor hai sa incetam „lucrul” si sa ne apucam de munca. Atunci cand muncesti, rezultatele capata o forma concreta. Ne apucam de treaba sau mai „lucram” inca o luna in acelasi mod?

 

Radio Dinamo 1948 isi va relua incepand de maine 09.06.2016 emisiunile. In perioada desfasurarii Campionatului European, emisiunea Sinteza Zilei va incepe la orele 21.

De asemenea in zilele cand joaca echipa nationala a Romaniei vom avea un program special ce va cuprinde :Avancronica, comentariul partidei si analiza meciului,  Vom avea invitati speciali pentru a comenta evolutia echipei Romaniei,foste mari glorii Dinamoviste si-au dat acordul pentru a comenta alaturi de noi.

 

 

Ioan Andone: Imi doresc campionatul, altfel nu veneam

 

 

 

 

 

 

 

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare