Mesajul clubului la un an de când Ekeng a plecat dintre noi

Stiri Dinamo

Scris de:

 Pagină oficială de Facebook a clubului Dinamo a postat astăzi un mesaj emoționant pentru a comemora un an de la decesul lui Patrick Ekeng.  

„TE VOM IUBI MEREU, PATRICK EKENG!

6 mai 2016, o zi tristă în istoria clubului din Ștefan cel Mare, ziua în care ne-am despărțit pentru totdeauna de Patrick Ekeng. Introdus în teren în minutul 63 al blestematului meci cu FC Viitorul, Patrick Ekeng s-a prăbușit pe gazon câteva minute mai târziu și a plecat, în tricoul alb-roșu cu numărul 14, într-o lume mai bună cu Cătălin Hîldan, Florea Dumitrache, frații Ion și Lică Nunweiller, Sandu Custov, Mișa Klein, Constantin Frățilă, Nelu Stănescu și alți mari fotbaliști care au scris istoria clubului nostru.

 

A trecut un an fără numărul 14, un an în care am plâns și am cântat pe toate stadioanele în memoria lui Patrick Ekeng
Inima ta s-a oprit, dar inimile tuturor dinamoviștilor bat pentru tine în fiecare zi! Nu te vom uita niciodată, Patrick Ekeng

 

Un an fără Patrick Ekeng

În memoria eternului nostru coleg Patrick Ekeng, am început să pregătim o campanie de educare a publicului în legătură cu resuscitarea cardio-pulmonară, împreună cu Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă și Fundatia pentru S.M.U.R.D. pentru ca viețile a milioane de români ce suferă de afecțiuni cardiace să fie mai în siguranță!
Nu te vom uita niciodată, Patrick Ekeng!” mesajul lui Dinamo pe facebook

 

VIDEO: Nu te vom uita niciodata, Patrick Ekeng

Un an a trecut de când tu ai plecat prea repede dintre noi. Câinii însă nu te vor uita niciodată, Patrick Ekeng. *In caz ca a…

loading...

Lasă un răspuns