AcasăStiri DinamoMesaj din partea lui Vlad Iacob referitor la situația financiară

Mesaj din partea lui Vlad Iacob referitor la situația financiară

Vineri, DDB, programul socios care a susținut financiar clubul în ultimii ani, a făcut un apel la masa de suporteri, în speranța de a aduna 60.000 de euro pentru plata salariilor de la club.

Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo, s-a declarat încrezător că fanii din DDB vor strânge banii necesari pentru a plăti salariile jucătorilor pe luna în curs. După Metaloglobus – Dinamo 1-2, Vlad Iacob a vorbit cu reporterii prezenți la stadionul din Clinceni și a oferit asigurări că situația de la club se va redresa.

„Susținerea celor din DDB este în continuare esențială. Cred că jucătorii vor avea răbdare, sunt înțelegători și oricum nu există întârzieri mari, e vorba doar de câteva zile.

Jucătorii au răbdare, am încredere că fanii vor fi alături de noi, că sunt motivați și de felul în care arată echipa, de spiritul de sacrificiu arătat de jucători pe teren. Sper ca lucrurile să se rezolve cât mai curând. Cred că fanii vor reuși să strângă banii”, a precizat Iacob.

Referitor la planul de reorganizare, în privința căruia se așteaptă aprobarea din partea judecătorului sindic, Iacob a spus:

„Aștept și sper ca instanța să ia decizia potrivită. Spre deosebire de celelalte instanțe, cele de insolvență au termenele destul de rapid. Chiar dacă nu va fi luată o decizie luni, probabil la următorul termen vom avea o decizie pozitivă”.

Concluziile lui Burcă după o nouă victorie! ,,Dacă e cu sânge, vărsăm sânge”

Antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă, a analizat evoluția echipei noastre în duelul cu Metaloglobus:

,,Am întâlnit o echipă bună, care a pierdut în ultima etapă la Iași în ultimele minute. Știam că ne va aștepta un meci foarte greu, dar majoritatea timpului am controlat meciul, așa cum ne dorim, chiar dacă gazonul vedeți cum a arătat. Ultimele minute au fost trăite la maxim, au fost probleme cu capete sparte, trei arcade sparte, nu trebuie să ne plângem, mă bucur că am rezistat până la final.

Chiar dacă aveam doi oameni mai puțini, asta înseamnă Dinamo, toți când joacă cu Dinamo ,toți vor să ne bată, să ne ia inimile din piept și să ne pună la masă de duminică, să povestească nepoților cum a fost. Trebuie să răspunzi cu aceiași intensitate, mă bucur că băieții au înțeles asta, trebuie să jucăm la intensitate, toate echipele se mobilizează. Dacă e cu sânge, vărsăm sânge, dar asta înseamnă Dinamo.

Toată lumea când joacă cu Dinamo, e momentul lor când vor să se afirme, eu nu acuz pe nimeni, toți prin mijloacele și metodelele vor să câștige. Vin cu linia mai în spate, încearcă să facă fel și fel de strategii, noi trebuie să fim pregătiți, teren prost, vreme rea sau bună, trebuie să câștigăm meciurile. Mă bucură spiritul pe care îl are echipa, l-am scos în evidență în ultimele meciuri, asta ne aduce punctele.

La Bordusanu nu știu exact, are o problemă la genunchi, îmi doresc să fie bine. Din cauza asta nu sunt prea bucuros, nu știu ce s-a întâmplat, sperăm să fie bine, e un tânăr de mare viitor și sper să îl avem alături de noi”, a declarat Burcă la finalul partidei.

Emoții pe final, dar DINAMO se impune! Ne apropiem de play-off

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare