Meciul cu Blejoi a fost anulat!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo dispută mâine după-amiază primul meci amical din 2022.

UPDATE 10:30 : Inițial partida trebuia să se joace la Blejoi, însă condițiile meteo s-au schimbat în ultimele zile, astăzi a nins în sudul țării, astfel că meciul a fost mutat în baza de pregătire de la Săftica, dar din cauza condițiilor meteo, în București a nins toată seară și dimineața, iar gazonul este plin de zăpadă, astfel ca din informatiile RD1948, amicalul a fost anulat și în schimb a fost organizat un antrenament.

Cu Flavius Stoican pe bancă, însă fără multe noutăți la nivel de lot, doar Răzvan Patriche a semnat cu Dinamo, echipa noastră are mâine un prim test de pregătire împotriva unei formații de liga a treia. Meciul ar fi trebuit să se dispute la Blejoi, mâine, de la ora 12:30, însă partida a fost mutată la Săftica, din cauza condițiilor meteo și a stării gazonului.

Deși inițial se vorbea de alternativa Buftea, până la urmă se va juca în baza de pregătire a echipei noastre, astfel că meciul nu va mai fi transmis live.

Vom afla informații despre joc și marcatori de pe pagina oficială a clubului nostru!

Dinamo interesată de un jucător de la Voluntari

Dinamo caută să se întărească în această pauză competițională și sunt câteva posturi total deficitare.

Cel de fundaș dreapta este în top, deoarece Dinamo nu a avut pe tot parcursul sezonului un fundaș lateral care să confirme, iar prioritatea este ca cei din club să aducă un jucător de bandă. Au fost discuții cu Tomozei, din informațiile noastre, aceste negocieri nu au picat, dar Dinamo poate aduce un alt jucător pentru a acoperi postul de fundaș dreapta, dar totodată un fotbalist polivalent.

Ricardinho (27 de ani), pe numele său complet Ricardo Jose Veiga Varzim Miranda, ar putea pleca de la FC Voluntari, iar Dinamo stă la pândă, a informat GSP. Informația a fost confirmată și de sursele RD1948.

Ricardinho a fost un om de bază la FC Voluntari în ultimele sezoane. Fundaș dreapta de meserie, portughezul jucat de multe ori și în linia de mijloc, închizător sau extremă. Fotbalistul în vârstă de 27 de ani nu a făcut deplasarea cu echipa în cantonamentul din Antalya, iar situația lui este una incertă.

Ricardinho are 20 de meciuri pentru Voluntari în prima parte a sezonului, fiind om de bază și în actuala stagiune. În partida cu Dinamo a fost printre cei mai buni de pe teren, oferind și un assist la victoria ilfovenilor. Ricardinho are 88 de meciuri în Liga I, astfel că este un jucător care este bine integrat în campionatul românesc, așadar ar fi un transfer mai mult decât util, să sperăm că vor ajunge la o înțelegere cu jucătorul.

5 goluri a marcat Ricardinho în sezonul 2019/2020

loading...

Lasă un răspuns