Itu nu va mai continua la Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Momentan la Dinamo sunt ceva mișcări de trupe, însă doar la capitolul plecări.

Au plecat deja o parte dintre jucătorii aduși de Mircea Rednic, Vestenicky și Nunic au semnat rezilierile, însă Gluhakovic își cere banii până la finalul sezonului. Dar Dinamo poate pierde și un jucător care a evoluat mult din momentul transferului la Dinamo ,este vorba despre Cătălin Itu.

Conform GSP, Dan Petrescu l-a chemat înapoi pe mijlocaș. Acesta fusese împrumutat la Dinamo până la finalul sezonului pentru că nu a mai prins un loc pe lista cu jucători trimisă de CFR la Ligă. Dan Petrescu va renunța la o serie de jucători în această iarnă, iar printre plecări se numără și Emmanuel Culio. Mijlocașul argentinian va pleca din nou în țara natală, din cauza unor probleme familiale, astfel că CFR Cluj va putea să-l înregistreze pe Cătălin Itu pentru a doua parte a sezonului. Așteptăm confirmare oficială din partea clubului!

În acest sezon, Cătălin Itu a fost unul dintre cei mai importanți jucători ai lui Dinamo. Acesta a bifat 16 meciuri pentru „câini” și are în cont o pasă de gol.

Un transfer ratat de Dinamo! Jucătorul confirmă negocierile

Dinamo momentan nu a anunțat vreo mutare oficială, putem anunță doar câteva ținte ratate de către echipa noastră.

Tomozei a fost pe lista lui Dinamo pentru a întări postul de fundaș dreapta, însă până la urmă nu va mai ajunge în Ștefan cel Mare, după ce s-a aflat faptul că problemele de comportament l-au făcut să iasă din grațiile antrenorului Balint, de la UTA Arad.

Stoican a încercat să aducă un jucător alături de care a lucrat cu succes la Politehnica Iași, însă acesta a refuzat să vină în Ștefan cel Mare. Este vorba despre Kamer Qaka (26 de ani), mijlocaș central. Acesta a fost în echipa de la Iași, care a reușit calificarea în play-off, sub comanda lui Flavius Stoican.

Antrenorul îl cunoștea foarte bine din perioada petrecută în Copou, oficialii bucureștenilor au fost de acord cu mutarea, însă afacerea a picat, iar în acest moment fotbalistul se îndreaptă spre Budapesta!

Un factor decisiv a fost soția jucătorului, care a dorit ca familia să meargă în Ungaria, acolo unde Qaka va semna cu Mezőkövesd, locul 6 în prima divizie. Părțile au ajuns la un acord, iar Kamer va semna mâine noul angajament.

Oficialii lui Dinamo au confirmat pentru GSP.ro că au purtat tratative cu albanezul, doar că acesta a declinat propunerea bucureștenilor. Roș-albii se vor reorienta acum spre un alt fotbalist. „Voi semna în Ungaria, acum plec acolo. A contat opinia soției. Am vorbit cu Flavius Stoican, mi-ar fi plăcut să merg la Dinamo pentru el, sincer vă spun. Dar a venit varianta maghiară, iar soția a considerat că este mai bine pentru familie acolo”

loading...

Lasă un răspuns